дивись.info

Президент підписав оновлений закон про реабілітацію жертв репресій комуністичного режиму

Президент підписав оновлений закон про реабілітацію жертв репресій комуністичного режиму
Фото: прес-служба Президента

Президент України Петро Порошенко підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури реабілітації жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років».

Про це повідомляє сайт глави держави.

Закон значною мірою заповнює правові прогалини, що мали місце в законодавстві, та поліпшить ситуацію з реалізацією колишніми політв’язнями і репресованими їхніх законних прав.

Зокрема, оновлено термінологію закону «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні», вводиться категорія потерпілих від репресій – родичів людини, яка була репресована комуністичним режимом».

Окрім цього, унормована оновлена процедура реабілітації, що максимально враховуватиме усі обставини здійснення репресії проти конкретної особи. При цьому розгляд документів передбачає не лише участь представників органів влади, а й об’єднань громадян, що опікуються відповідною тематикою. Цей закон Верховна Рада ухвалила 13 березня.

Закон вносить зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кодексу про адміністративне судочинство, до законів «Про прокуратуру», «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», а також до закону «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.