дивись.info

В Україні ідентифіковано за ДНК вже 554 загиблих воїнів АТО

В Україні ідентифіковано за ДНК вже 554 загиблих воїнів АТО

Станом на початок квітня 2018 року за результатами проведених ДНК-експертиз фрагментів тіл, знайдених на Донбасі, встановлено особи 554 загиблих бійців АТО.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомила народний депутат Ольга Богомолець.

«Міжгалузева система ДНК-ідентифікації, створення якої було ініційовано мною у вересні 2014 року, дозволяє встановлювати особи загиблих шляхом співставлення ДНК-профілів фрагментів тіл з даними родичів, які розшукують своїх близьких, зниклих безвісти у зоні АТО. Веденням бази даних ДНК-карток займається Державний науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС», – написала Ольга Богомолець.

За її словами, сьогодні у базі зберігається понад 1,4 тисячі біологічних зразків родичів зниклих безвісти та 2,1 тисячі біологічних зразків фрагментів невпізнаних тіл, які, за результатами досліджень, належать 861 особі.

«Відтак неідентифікованими залишаються ще 307 загиблих, чиї профілі зберігаються у базі. Закликаю родичів зниклих безвісти на Донбасі здати аналіз ДНК у своєму регіоні, звернувшись до головного управління Національної поліції області, де працюють відповідні робочі групи з прийому звернень громадян про безвісти зниклих у зоні АТО та організації ДНК-експертизи», – додала нардеп.

Вона зазначила, що зразки свого ДНК можуть здати і особи, які мешкають на тимчасово непідконтрольних територіях та громадяни інших держав, які розшукують своїх родичів, що зникли у зоні проведення АТО.

«Контактні телефони керівників робочих груп ГУНП в областях та місті Києві та інша інформація розміщені на веб-сторінці Національної поліції у розділі «АТО», – наголосила Богомолець.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.