ЄС витратить 20 мільярдів євро на оборону на випадок російської агресії

412509c3-521d-4d8f-935b-3623ee6ad0fc

Євросоюз заявив про плани витратити близько 20 млрд євро на оборону, щоб уберегтися від можливої російської загрози.

Про це повідомляє Euractiv, передає Espreso.TV.

З бюджету на 2021-2027 роки в розмірі 1,279 трлн євро на оборону виділять 19,5 млрд євро.

Після десятиліть невдалих спроб країни-члени ЄС підписали угоду про співпрацю у галузі оборони. Це було зумовлене російською окупацією Криму в 2014 році та ймовірною державною підтримкою кібератак.

6,5 млрд євро планують витратити на «військову мобільність» - амбітнирй проект, який полегшує переміщення військ та обладнання навколо континенту, що, на думку командирів НАТО, є необхідним для надійного стримування можливої агресії.

Більша частина грошей - 13 млрд євро - надійде до Європейського фонду оборони, представленого в червні 2017 року як частини французько-німецьких зусиль із надання ЄС нового імпульсу після «Brexit». Фонд отримає 4,1 млрд євро на дослідження у галузі оборони, зосередивши увагу на загрозах, що виникають, і майбутніх загрозах безпеці - із вокристанням робототехніки та безпілотників.

Ще 8,9 млрд. євро спрямують на співпрацю у виробництві великогабаритних апаратних засобів, таких як танки та вертольоти.

Тільки три члени ЄС відмовилися підписатись на угоду про співпрацю у галузі оборони - Данія, Мальта, а також Велика Британія, яка вийде з блоку наступного року.

Брюссель наполягає на тому, що посилення оборонного співробітництва не призведе до створення «армії ЄС», а проект доповнюватиме НАТО, а не конкуруватиме з Альянсом.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: