дивись.info

Нобелівську премію з літератури цього року не вручатимуть через секс-скандал

Нобелівську премію з літератури цього року не вручатимуть через секс-скандал

Шведська академія повідомила, що Нобелівська премію з літератури цього року не вручатимуть через скандал на тлі звинувачень у сексуальних домаганнях.

Про це повідомляє Громадське з посиланням на Bloomberg.

Зазначається, що премію 2018-го вручать у 2019 році.

У центрі скандалу опинився французький фотограф Жан-Клод Арно, якого звинуватили у сексуальних домаганнях. Арно — чоловік шведської поетеси Катаріни Фростенсон, яку обрали до академії у 1992 році.

У листопаді 2017-го 18 жінок звинуватили Арно в сексуальних домаганнях. Деякі епізоди харассмента, за їхніми словами, відбувалися в приміщеннях, що належать академії. Сам фотограф відкидає усі звинувачення.

Незабаром після цього академія проголосувала за виключення Катаріни Фростенсон з організації.

Одночасно стало відомо, що деякі з членів академії протягом декількох років порушували правило про нерозголошення імен майбутніх лауреатів.

Все це призвело до ряду гучних відставок: крім Фростенсон, посаду втратила і секретарка Шведської академії Сара Даніус.

Раніше повідомлялося, що нагородження можуть відкласти до наступного року через витік інформації та секс-скандал в установі, пов’язаний із домаганням до 18 жінок.

Нагадаємо, у 2017 році лауреатом Нобелівської премії з літератури в 2017 році став британський письменник японського походження Кадзуо Ісігуро.

Шведська академія не змогла нагородити Нобелівську премію в літературі лише сім разів з моменту заснування у 1901 році: 1914, 1918, 1935, 1940 та 1941-43. Водночас, присудження нагороди відкладали на рік шість разів, кожен раз, коли комітет вирішував, що жоден з кандидатів не відповідав критеріям премії.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.