дивись.info

Діти ромів, що живуть у глухому лісі на Львівщині, не мали навіть свідоцтв про народження

Діти ромів, що живуть у глухому лісі на Львівщині, не мали навіть свідоцтв про народження

Неподалік міста Сокаль, у глухому лісі, без жодних зручностей і комунікацій, живе поселення ромів, великими багатодітними сім’ями, пише Нео Радіо.

Туди, на виконання доручення Міністерства юстиції України, завітала начальник Сокальського РВ ДРАЦС Віра Шавалюк. Вона ознайомила ромів з листом Міністерства юстиції України від 01.08.2017 р. про забезпечення доступу ромів в Україні до документів про державну реєстрацію актів цивільного стану.

У поселенні є 15 дітей, ніхто з них немає свідоцтв про народження. У молодих мам є медичні свідоцтва про народження дітей, проте паспорти громадянина України у них відсутні. Читати і писати вони також не вміють. Спілкувалися охоче, особливо наймолодша мама, їй 15 років, на утриманні має двох дітей: 2 роки і 7 місяців. Свідоцтв про народження у них немає. Мама дітей жодних документів теж не мала.

Впродовж кількох місяців працівники Сокальського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Львівській області, докладаючи, чимало зусиль, зареєстрували народження дітей з поселення ромів.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.