дивись.info

Сьогодні погасили сувенірну поштову марку із зображенням святого Юрія та урочисто відкрили Святоюрський ярмарок

Сьогодні погасили сувенірну поштову марку із зображенням святого Юрія та урочисто відкрили Святоюрський ярмарок

Сьогодні з нагоди храмового празника Архикатедрального Собору святого Юра та Дня міста на подвір’ї між Собором та Митрополичими палатами відбулись культурно-мистецькі заходи.

Про це інформує прес-центр Львівської міської ради.

Серед гостей свята, в церемонії погашення святкової марки та урочистому відкритті благодійного Святоюрського ярмарку взяв участь також мер Львова Андрій Садовий разом із сім’єю.

З нагоди празника святого Юрія та Дня міста Львова, 5 — 6 травня на подвір’ї Архикатедрального Собору святого Юра відроджено масштабний Святоюрський ярмарок, який щорічно на празник святого Юрія відбувався у Львові ще з 17 століття. Сьогодні ж — кульмінація святкового дійства. Одразу після Архиєрейської Божественної Літургії погасили сувенірну поштову марку із зображенням святого Юрія.

«Марка, яку ми погасили, є із зображенням святого Юрія. Ці конверти з такими марками розійдуться в Україні, і також будуть йти за кордон, де люди побачать цього нашого святого Юрія, цей Собор. Нехай Господь Бог благословить сьогодні наше дійство, щоби ми духовно росли, і нехай також дає нам до нашого життя усіх потрібних благ», — сказав Митрополит Львівський УГКЦ Ігор (Возьняк).

Опісля відбулась урочиста символічна церемонія відкриття благодійного Святоюрського ярмарку.

«Христос Воскрес! Місто, патроном якого є святий Юрій, і львів’яни, які живуть тут, — непереможні. Вітаю усіх зі святом і бажаю всім добра і здоров’я! Слава Львову! Слава Україні!», — сказав під час символічного відкриття ярмарку мер Львова Андрій Садовий.

На території подвір’я Собору Юра відтворено колорит справжнього середньовічного ярмарку, а майстри українських народних ремесел організовують для гостей майстер-класи із ковальства, гончарства, ткацтва, лозоплетіння, створення ляльок-мотанок, та інших промислів, характерних середньовічному Львову. Благодійний захід здійснюється з благословення Митрополита Львівського УГКЦ Ігора (Возьняка) з метою допомогти незрячій маленькій дівчинці Катрусі Федів, яка мріє бачити.

Організатори заходу: Архикатедральний собор святого Юра спільно із Дитячим телевізійним театром «Юрашки» та Центром соціальних проектів «Хочу жити».

Нагадаємо, сьогодні, у День Святого Юрія — покровителя Львова, три храми міста відзначають престольний празник. Це Архикатедральний собор св. Юра (УГКЦ), Свято-Георгіївський катедральний храм (УПЦ) та храм Великомученика Георгія Побідоносця (УПЦ КП).

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.