дивись.info

В УІНП відреагували на одяг з радянською символікою, який випустила німецька компанія

В УІНП відреагували на одяг з радянською символікою, який випустила німецька компанія

Український інститут національної пам’яті звернувся з листом до дочірнього підприємства «ADIDAS-Україна» і нагадав про відповідальність за поширення в Україні продукції з використанням заборонених символів комуністичного тоталітарного режиму.

Звернення з’явилося після появи інформації про виготовлення компанією серії спортивного одягу із зображенням державного герба Радянського Союзу та напису USSR  до Чемпіонату світу з футболу.

У випадку виявлення фактів поширення (реалізації) подібних товарів (продукції) компанії «ADIDAS» на території України Український інститут національної пам’яті буде змушений звертатися до правоохоронних органів щодо притягнення до відповідальності винних осіб у встановленому порядку.

«Ідея виготовити одяг, прикрашений нацистською свастикою, не мала б шансів на втілення в компанії «ADIDAS». Тому що в рідній для неї Німеччині, яка пройшла через процеси денацифікації – це порушення не лише юридичних, але й моральних норм. Для мешканців України та інших країн таким же порушенням є використання радянської символіки, під якою вбито мільйони наших земляків», – наголошує Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

Своє обурення щодо «радянської» сукні німецького виробника спортивних товарів висловив уряд Литви, назвавши його «проявом імперської ностальгії».

Нагадуємо, що в Україні діє Закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборону пропаганди їх символіки», згідно з яким  на всій території України забороняється «виготовлення, поширення, а також публічне використання символіки комуністичного тоталітарного режиму, у тому числі сувенірної, публічне виконання гімнів СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних радянських республік або їх фрагментів, символіки націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму».

Звертаємо увагу на те, що відповідно до статті 436 1 Кримінального кодексу України поширення, а також публічне використання символіки комуністичного тоталітарного режиму карається обмеженням волі на строк до 5 років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої, а ті самі дії, вчинені повторно, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна або без такої.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.