дивись.info

Польща без відома України збирається провести розкопки на місці зруйнованого пам’ятника воякам УПА

Польща без відома України збирається провести розкопки на місці зруйнованого пам’ятника воякам УПА

На місці надгробного пам’ятника воякам Української повстанської армії, зруйнованого польськими шовіністами у квітні минулого року, вже цього місяця польська сторона запланувала розпочати пошуково-ексгумаційні роботи, не повідомивши про це Україну.

Про це пише Вголос з посиланням на портал Kresy.pl.

За даними видання, роботи на місці зруйнованого пам’ятника на муніципальному цвинтарі у польському селі Грушовичі, що поблизу Перемишля, мають розпочатися ще у цьому місяці. Так, вже у травні планується початок першого етапу – «усунення залишків» пам’ятника. Згодом тут проводитимуть пошуково-ексгумаційні роботи під патронатом Інституту національної пам’яті.

Відповідальний секретар Державної міжвідомчої комісії з увічнення пам’яті Святослав Шеремета заявив, що, відповідно до міждержавної угоди, польська сторона мала би погодити ці роботи з Україною, проте жодного звернення досі не було.

«Станом на сьогодні жодного звернення щодо початку проведення пошуково-ексгумаційних робіт до нас не надходило, ми довідалися про це із преси. Вважаю, що поляки мали б узгодити з українською стороною терміни проведення цих робіт і організацію спільної експедиції. З іншого боку, а як можна проводити спільну експедицію, якщо мені заборонений в’їзд до Польщі? Не виключаю, що вони організовують це свідомо, аби я не був присутнім під час робіт. Видається, що теперішня польська влада та польський Інститут національної пам’яті ставлять собі за мету знищити українські місця пам’яті в Польщі, які стосуються Української повстанської армії», – зазначив Святослав Шеремета.

Нагадаємо, 26 квітня 2017 року представники польських націоналістичних організацій розібрали надгробний пам’ятник воякам УПА на кладовищі села Грушовичі поблизу Перемишля, який до цього вже плюндрували вандали. Тоді акція, яка відбувалася за згодою війта гміни Стубно і в яку не втручалася поліція, викликала рішучий протест Об’єднання українців у Польщі (ОУП).

Відомо, що упродовж 2014-2016 років на півдні Польщі знищено чи сплюндровано більше десяти місць пам’яті. В жодному із випадків зловмисників не було затримано. Часто інформація про це першою з’являлася на проросійських сайтах.

18 листопада 2017 року Святослава Шеремету не впустили до Польщі, звинувативши його у «нацизмі» і «пропаганді злочинних ідеологій».

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.