дивись.info

У який містах найактивніше обирають сімейних лікарів

У який містах найактивніше обирають сімейних лікарів

З 2 квітня українці отримали можливість обирати сімейних лікарів. Це другий етап медичної реформи, в рамках якої українці зможуть отримувати більш надійний догляд, а лікарі — гідну зарплату. Станом на 18 квітня українці вже встигли підписати 916140 декларацій, до реформи приєдналися 17423 лікарі та 1094 медичних закладів.

Реформа розпочалась. По всій країні з 2 квітня стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів «Лікар для кожної сім’ї». На першому тижні було чимало відгуків про проблеми, але зараз ситуація стабілізувалось, пацієнти і лікарі звикли, що треба підписати декларації, процес іде.

За два тижні найбільш активно декларації підписували в Київі, Донецькій та Харківській області. Серед найактивніших міст на другому місці Харків, а на третьому – Мукачеве. За динамікою кампанії можна простежити в режимі реального часу.

Наразі найбільше декларацій укладено з людьми віком 65+, що є очікуваним, бо ця категорія людей часто відвідує своїх лікарів. Є цікавість від людей середнього віку, також активно цікавляться кампанією молоді мами, яким потрібно обирати педіатрів для своїх дітей.

Загалом, старт реформи у всіх на слуху, про неї говорять в транспорті і на вулицях. Цікавість наших громадян до кампанії з вибору лікаря є набагато більшою, ніж була в інших країнах, які проводили подібні реформи в кінці 90-х — на початку 2000-х.

Павло Ковтонюк, заступник міністра охорони здоров’я України

Матеріал наданий у межах партнерства з проектом VoxConnector

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.