дивись.info

Уляна Супрун оприлюднила список програм, корисних для очей

Уляна Супрун оприлюднила список програм, корисних для очей
Фото: ілюстративне

В активних користувачів комп’ютерів та різноманітних гаджетів, які забувають давати очам перепочинок, згодом виникає комп’ютерний зоровий синдром. Запобігти цьому допоможуть спеціальні програми, встановлені на пристрій.

Про це написала у Фейсбук в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

«Наші очі дозволяють нам не губити з поля зору безліч дрібниць, проте часто самі лишаються поза нашою увагою. Щодня ми перевтомлюємо їх роботою з різними гаджетами, проте натомість рідко винагороджуємо відпочинком або вправами, які могли б допомогти їм прийти в норму. Через це у багатьох людей, що проводить багато часу перед моніторами, розвивається комп’ютерний зоровий синдром (Сomputer Vision Syndrome, CVS)», – написала вона.

Як зазначає в.о. міністра, у людей з таким синдромом очі можуть червоніти або ставати сухими, а зображення – розмиватися та подвоюватися. Ці симптоми дуже часто зустрічаються в користувачів комп’ютерів – по всьому світу їх мають близько 60 мільйонів людей.

«Щоби допомогти очам почуватися в нормі, візьміть собі за правило регулярно робити перерви та тренування. А щоби не забувати про це, можна встановити на ваш пристрій спеціальну програму», написала керівник МОЗ.

Супрун оприлюднила декілька корисних тренажерів для очей, які стануть у пригоді щодня. Серед них, зокрема, Save my eyes – додаток, який працює як нагадування про перерву для очей.

Програма F.lux регулює температуру кольору монітора комп’ютера відповідно до географічного положення та часу доби, що задаються користувачем. Якщо користувач засидівся перед екраном до пізньої ночі, програма працюватиме так, що екран поступово темнішатиме і нагадуватиме, що пора закінчувати роботу.

Міні-тренажер для очей Blimb.su щогодинно нагадує про перерву та пропонує невеликий комплекс вправ. Цей додаток можна не завантажувати, просто тримати відкритим на комп’ютері.

EyeLeo – ще один додаток, який пропонує вправи для очей та регулює кількість часу, проведеного перед екраном.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.