Версії поліції та прокуратури щодо смерті львів'янина під час рейду патрульних (відео)

93

Розслідування смерті молодика у гральному закладі у центрі Львова набуло широкого суспільного резонансу. 

Журналісти Дивись.info вислухали версії поліції та прокуратури, аби розібратися в ситуації.

Що сталося?

9 лютого біля приміщення гральних автоматів на вулиці Куліша у Львові помер 22-річний львів'янин Володимир Клим. Він проковтнув пакетик із наркотиками під час рейду патрульної поліції.

Тоді, під час відпрацювання екіпажем патрульної поліції Львова лотерейних закладів, в одному з них інспектори зупинили хлопця. При поверхневій перевірці в нього виявили пакет з невідомою речовиною. 22-річний львів’янин проковтнув виявлений співробітниками поліції пакетик, після чого намагався втекти. Поліцейські затримали хлопця, вмовляючи виплюнути з’їдене, однак той знепритомнів.

До приїзду медиків патрульні надавали домедичну допомогу, зокрема, робили непрямий масаж серця. Однак бригада швидкої констатувала смерть.

відео Zaxid.net

Судово-медична експертиза тривала понад три місяці. Її висновок такий: «Видано остаточне свідоцтво про смерть — механічна (обтураційна) асфіксія від закриття просвіту дихальних шляхів стороннім предметом».

7 травня на підставі зібраних доказів оголошено підозру 6 патрульним у вбивстві з необережності — ч. 1. ст. 119 ККУ, а також перевищення службових повноважень — ст. 365 ККУ.

8 травня Галицький районний суд Львова обрав патрульним запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Патрульних також відсторонили від роботи.

Версія прокуратури

У прокуратурі Львівської області повідомили деякі подробиці обвинувачень щодо шістьох працівників патрульної поліції Львівщини, яких обвинувачують у перевищенні службових повноважень та вбивстві з необережності.

«Слідство встановило, що працівники поліції прибули за вказаною адресою без підстав, повідомлень про вчинення правопорушення, жодних викликів за цією адресою не було. Зайшовши у приміщення, підстав для здійснення обшуку у тої чи іншої особи у них не було. Надалі, застосувавши без причини фізичні заходи впливу до потерпілого, перевищили свої повноваження і це стало однією з причин настання смерті», – розповіла заступниця прокурора Львівщини Галина Борейко.

[dyvys_blockqoute text="Працівники поліції прибули за вказаною адресою без підстав, повідомлень про вчинення правопорушення, жодних викликів за цією адресою не було" author="заступниця прокурора Львівщини Галина Борейко"]

«Поліцейські били 22-річного хлопця та скували руки стяжками, неодноразово кидали до землі затриманого та вчасно не надали медичну допомогу», - додала Борейко.

Судово-медична експертиза встановила, що львів’янин помер від удушення поліетиленовим пакетиком, у якому був канабіс.

«Є певні правила надання непрямого масажу серця. Потрібно звільнити руки від будь-яких сторонніх предметів, стяжок. У цьому випадку було констатовано, що до приїзду медиків руки затриманого були за спиною у пластикових стяжках. Це є перше порушення надання будь-якої медичної допомоги, зокрема непрямого масажу серця. По-друге, одяг особи має максимально не прилягати до тіла, щоб дати особі дихати. Одяг був на потерпілому, окрім цього будь-яких тілесних ушкоджень в обласні грудної клітки, які б свідчили про надання непрямого масажу серця, наприклад синців, виявлено не було», – зазначила заступниця прокурора Львівщини.

За її словами, судово-медична експертиза також не виявила жодних тілесних ушкоджень в області ротової порожнини, які б свідчили, що патрульні намагались дістати пакет, який проковтнув чоловік. Посилаючись на отримані відео з камер спостереження та нагрудних камер поліцейських, Галина Борейко стверджує, що хлопець просив про допомогу.

«Працівники патрульної поліції знали, що в потерпілого є сторонній предмет в ротовій порожнині, вони знали, що особа просить про допомогу і цю допомогу своєчасно не надали», - додала пані Борейко.

Версія поліції

Натомість, у департаменті патрульної поліції України вважають, що патрульні, яких звинувачують у вбивстві 22-річного хлопця біля лотереї, діяли в рамках закону, тому міра запобіжного заходу є надто жорсткою.

[dyvys_blockqoute text="Хочу звернутись до громадськості: ми просимо максимального громадського контролю по цьому питанні. Ми хочемо, щоб цей процес був максимально контрольований і прозорий з точки зору закону" author="перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький"]

«На нашу думку, така міра запобіжного заходу є надто суворою. Ця подія відбулася 3 місяці тому. Впродовж цього часу наші хлопці постійно співпрацювали зі слідством, з усіма органами, які беруть участь в цьому процесі. Хочу звернутись до громадськості: ми просимо максимального громадського контролю по цьому питанні. Ми хочемо, щоб цей процес був максимально контрольований і прозорий з точки зору закону. Ми, як і були раніше, відкриті до співпраці з усіма слідчими органами і будемо надавати всю можливу допомогу», - перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

Відео із нагрудних камер поліцейських. Zaxid.net

Начальник Управління патрульної поліції Львівської області Роман Пилипенко заявив, що було проведено службове розслідування, в результаті якого порушень в діях патрульних не виявили.

«Все було зроблено за процедурою і відповідно до вимог Закону України "Про Національну поліцію". На відео чітко видно, що патрульний проводив поверхневий огляд, не залазив у кишені до потерпілого. Виявляючи якийсь предмет у кишені, патрульний просив громадянина дістати його та покласти на стійку біля грального автомату. Щодо обмеження рухів потерпілого: патрульні прийняли рішення застосувати стяжки, оскільки своїми активними діями громадянин міг завдати тілесних ушкоджень собі, оточуючим і патрульним поліцейським. Це дозволяється законом. Також до приїзду «швидкої» патрульні максимально надавали домедичну допомогу, але, на жаль, врятували життя потерпілому не вдалося. Патрульні були зацікавлені зберегти максимальну кількість відеозаписів, оскільки це єдине, що може в подальшому захистити патрульного. Всі записи з нагрудних камер були передані до прокуратури у повному обсязі», - сказав Роман Пилипенко.

[dyvys_blockqoute text="Все було зроблено за процедурою і відповідно до вимог Закону України "Про Національну поліцію". На відео чітко видно, що патрульний проводив поверхневий огляд, не залазив у кишені до потерпілого" author="начальник Управління патрульної поліції Львівської області Роман Пилипенко"]

Роман Пилипенко зазначив, що патрульні в той день, 9 лютого, приїхали на перевірку у цей заклад через те, що за цією адресою часто є виклики. Тільки в період з 2017 року на цю адресу було здійснено 15 викликів на лінію «102» (крадіжки, бійки, грабежі тощо). Але варто додати, що ця перевірка не була плановою.

На думку журналістки Вікторії Балицької, ця підозра і ця справа мають бути розібрані громадськістю та юристами на «цеглинки». Також вона вважає, що, ймовірно, на прокурорів чинився тиск з боку впливових осіб у правоохоронних органах.

«Текст підозри дуже дивний і не логічний. Це низький рівень професійності прокурорів чи упереджене ставлення? Бо я не уявляю собі фахового прокурора, який на повному серйозі таке б написав. Якщо коротко, то звинувачення прокуратури патрульних ґрунтується на тому, що їхні дії були незаконні, оглядати людину, яка викликали підозри, вони не мали права... і чіпати його, після того як він ковтнути пакет, - теж не мали права... а як би не застосовували стяжки на руках у загиблого, то той би витягнув собі пакетик з канабісом із рота і був би живий», - вважає пані Балицька.

[dyvys_blockqoute text="Текст підозри дуже дивний і не логічний. Це низький рівень професійності прокурорів чи упереджене ставлення? Бо я не уявляю собі фахового прокурора, який на повному серйозі таке б написав" author="журналістка Вікторія Балицька"]

«З того, що я бачила на відео, я не можу назвати дії патрульних ідеальними. Можливо вони допустили якісь помилки. Ок, але тоді судіть їх за ті помилки. Але не за вбивство!», - написала Балицька на своїй сторінці у Facebook.

Тепер патрульним залишилось чекати пред'явлення обвинувачення, їм загрожує до 10  років ув’язнення.

Підготував Юрій ШУМАК

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: