дивись.info

У Буську за понад 400 тисяч гривень відремонтують дах палацу Бадені

У Буську за понад 400 тисяч гривень відремонтують дах палацу Бадені

Управління будинками Буська сьогодні підписало угоду з ДП «Базис Сервіс» на реставраційні роботи з ліквідації аварійного стану покрівлі пам’ятки архітектури палацу Бадені ХІХ століття.

Про це стало відомо із сайту публічних закупівель ProZorro.

Тендер вартістю 417 695 гривень (без ПДВ) був оголошений сьогодні і сьогодні ж підписана угода із дочірнім підприємством «Базис Сервіс». Жодна тендерна документація, зокрема і договір, відсутні на сайті публічних закупівель.

Натомість в описі предмету закупівлі зазначено, що йдеться про реставраційні роботи з ліквідації аварійного стану покрівлі пам’ятки архітектури палацу Бадені ХІХ ст. м-н Незалежності,8  м.Буськ Львівська обл. Площа покрівлі – 368 м.кв.

Строк поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг: 15 травня 2018  —  30 вересня 2018.

Єдиний учасник і переможець торгів – ДП «Базис Сервіс» – працює на ринку майже 14 років. Засновником ДП є ПП «Базис», а бенефіціаром Іван Луківський. Торік компанія отримала тендерів на понад мільйон 266 тисяч гривень: три від Управління будинками Буська, два – від Буського виконкому і один – від Буської міської ради. 2016-го «Базис Сервіс» отримало три тендери від Буського виконкому на загальну суму на понад 400 тисяч гривень.

Палац Бадені — родинний маєток графа Казимира Фелікса Бадені.

Палац побудований у 1810 році. Першими власниками маєтку були Мієри, які з другої половини ХVІІІ ст. володіли навколишніми землями. У 1819 році Войцех Мієр продав маєток в Буську. З часом буський маєток купив Фелікс Мієр, двоюрідний брат Войцеха. Він його передав у спадок своєму сину Генріку, а той своїй дружині — львівській акторці Анні Вієрер. Саме після неї замок перейшов у спадок до племінників її чоловіка – братів Бадені, синів Цецилії Мієр. Сталося це у 1876 році.

Після приходу радянської влади палац починає занепадати. З 1961 року тут містилась військова частина, тому з внутрішнього декору палацу мало що залишилось.

Військова частина була розформована у 2004 році, та маєток простояв порожнім ще п’ять років, після чого його передали на баланс МВС, яке 2009 році планувало зробити в ньому пункт для нелегальних мігрантів, але через сильний спротив громадськості проект так і не відбувся. Відтак 2016 року було прийняте рішення про передачу палацу Бадені у власність територіальної громади Буська. У листопаді 2016 року у колишньому панському маєтку сталася пожежа, яка пошкодила 150 метрів квадратних покрівлі та перекриття.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.