Що дивитися у львівських театрах цих вихідних

djalapita-e1458323291836

Що приготували у травні глядачеві львівські театри, розбиралася ІА Дивись.info. До вашої уваги 5 вистав, серед яких одна прем'єра, на які можна піти у Львові цих вихідних.

Вистава «Джалапіта»

20 травня 2018, 13:00
23 травня 2018, 11:00
24 травня 2018, 12:00

Перший театр (вул. Гнатюка, 11)

Джалапіта приходить у світ сповнений бажання творити та допомагати людям, і хоча зіткається на своєму шляху з обмеженістю, сліпотою та зухвалістю, долає все завдяки вмінню по-новому бачити звичні речі. Історія наповнена сюрреалістичними метаморфозами, неймовірними порівняннями і нездоланною добротою.

Про неймовірні вчинки Джалапіти чули всі. Його знали як мандрівника космосом, винахідника надзвичайних речей та автора дивовижних відкриттів. Коли ж Джалапіта з’явився серед людей, то йшли до нього не за чарівними зорями, а з цілком буденними питаннями: проблемами з трубами, розширенням приватного простору тощо. Джалапіта не відмовляв жодному, проте і вирішував проблеми в дуже незвичний спосіб…

Сюрреалістична комедія «Джалапіта» у Першому театрі – це перша постановка на українській сцені твору Емми Андієвської (лауреатки Національної премії ім. Т. Шевченка 2018). Режисер вистави – Артем Вусик, відомий львів’янам виставами «Перетворення» і «Любов)». Важливою складовою вистави є вибудовані Ніною Хижною пластика та хореографія, які базуються на сучасній енергійній техніці Gaga. Художній простір до вистави створив заслужений діяч мистецтв України Мар’ян Савіцький, а яскраве графіті відомий український поп-арт митець Сергій Якіменко (номінант на премію PinchukArtCentre 2015).

Вік: 12+
Тривалість: 60 хв

Режисер – Артем Вусик
Художник-постановник – Мар’ян Савіцький 
Хореографія – Ніна Хижна
Графіт – Сергій Якіменко

Вистава «Божественна комедія»

19 травня 2018, 19:00

Львівський академічний театр естрадних мініатюр «І люди, і ляльки» (вул. Фредра, 6)

Божественна комедія про божественне кохання. Щирі почуття, чисті емоції : чи зможе все це передати лялька в руках лялькаря? Що ж, час дізнатись. Вистава театру ляльок для дорослих

Автор задуму – Надія Крат
Режисер – Олексій Кравчук
Художник-постановник – Ельвіра Босович

Виступ Dnepr Modern Ballet

20 травня 2018, 18:00, 19:00

Львівський академічний драматичний театр ім. Лесі Українки (вул. Городоцька, 36)

Dnepr Modern Ballet пропонує глядачеві зануритися в світ, яким правлять вони самі. «Я і всі мої Я» – це занурення в розмову з собою, подорож по емоціям, зустріч віч-на-віч з багатогранністю людських проявів. Тотальне занурення в світ танцю та історії Я.

Прем’єра відбулася 13 грудня 2017 року.
Стиль: Modern Jazz
Головний балетмейстер: Олександра Жилка
Хореографи: Інга Бурджаліані, Тетяна Долбишева, Денис Тарасюк

Вистава «Білі мотилі, плетені ланцюги…» – творча майстерня «Театр у кошику»

20 травня 2018, 19:00

Львівський академічний обласний театр ляльок (пл. Данила Галицького, 1)

Вистава не має конкретного сюжету. Вона складається з галереї жіночих образів, поданих у різних іпостасіях, що разом узяті відтворюють життя Людини, яка проходить усі випробування долі. У важку хвилину Вона намагається згадати мамину пісню, повернутися до втраченого дитинства, до своїх джерел. Але повернутися можна лише до могил, над якими вітер навесні розносить білий вишневий цвіт. Це театральна рефлексія на тему любові і страждання, гріха і покути, зневіри і надії, з ритмом і ритуальними піснями Карпатського регіону.

Моновистава за мотивами листів та новел Василя Стефаника
Режисер — Ірина Волицька
Художник з костюмів — Дарія Зав’ялова
Виконавиця — Лідія Данильчук
Прем’єра — 1997 рік
Тривалість вистави – 1 год. 5 хв.

Балет «Симфонія танцю»

20 травня 2018, 18:00

Львівський національний академічний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької (просп. Свободи, 28)

«Симфонія танцю» – одноактні балети «Па де катр» (фр. Pas de Quatre) Цезаря Пуньї, хореографія Антона Доліна; «Видіння троянди» на муз. Карл Марія фон Вебер, хореографія Михайла Фокіна
«Ближче, ніж кохання» на муз. М. Пахельбеля, Г. Генделя, Х.-В. Глюка, А. Вівальді, Е. Боссо, А. Марчелло, хореографія Артема Шошина

«Па де катр» (фр. Pas de Quatre) Цезаря Пуньї
Влітку 1845 р в Лондоні одночасно опинилися чотири відомих балерини: Марія Тальоні, Карлотта Грізі, Фанні Черріто, Люсіль Гран. Директор «театру її Величності» Бенджамін Люмлі скористався щасливим випадком і вирішив зібрати цих зірок на одній сцені – для виступу перед англійською королевою Вікторією. Жюль-Жозеф Перро, на замовлення директора, поставив балетний дивертисмент, кожна з варіацій якого найвигідніше розкривала артистичні й технічні можливості чотирьох знаменитих танцівниць і мала їх імена. Кожен образ розкривав характер балерини; загальний танець і чергування варіацій представляли логічну єдність дії. Початок і кінець цього романтичного твору були однакові – як картинна композиція. На жаль, оригінальна старовинна хореографія не збереглася. Нову виставу, присвячену видатній роботі Жюля Перро і чотирьох видатних балерин ХІХ століття, створив у 1941 році англійський артист балету і хореограф Антон Долін (справжнє ім’я Сідні Френсіс Патрік Чіппендейл Хілі-Кей). Па де катр з незмінним успіхом іде на різних сценах світу. У Львівській Національній Опері цей балет представлений уперше

«Видіння троянди» на муз. Карл Марія фон Вебер «Запрошення до танцю», хореографія Михайла Фокіна
В основу сюжету були покладені два перші рядки вірша французького поета-романтика Теофіля Готьє: «Я – дух троянди, яку ти носила вчора на балу…» Балетмейстера Михайла Фокіна полонив цей вірш, в якому оживає душа квітки, та надихнув на створення образної пластичної балетної форми. Дівчина, повернувшись із балу, засинає у кріслі. Яскрава троянда випадає з її руки. У сні до дівчини приходить дух Троянди і знову запрошує на стрімкий вальс. Із останніми тактами видіння зникає, і дівчина прокидається.

«Ближче, ніж кохання» на музику М.І. Пахельбеля, Г.Ф. Генделя, Х.-В.Глюка, А.Вівальді, Е. Боссо, А. Марчелло. Хореографія, постановка, костюми Артема Шошина
«Ближче, ніж кохання» – одноактний балет про найголовніше почуття в житті кожної людини. У цьому творі бачимо шлях від зародження ніжних стосунків між закоханими, від розквіту кохання – через розлуку – до того, що залишається після смерті живого почуття – спустошеності й страху самотності. Кожен дует артистів символізує одну зі стадій любові і передає хвилюючу історію, наповнену глибинним змістом, психологічними ілюзіями і пульсуючим нервом справжньої пристрасті. У їхньому танці прочитуємо запитання: «Яка ти, справжня любове? І чи існуєш ти на Землі?»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: