Поліція звинуватила 35 футбольних клубів України у «договірняках»

_101678749_33081274_1809130985810532_6343545492214906880_n

Поліція провела спецоперацію з виявлення причетних до організації масштабної схеми «договірних» футбольних матчів в Україні.

Про це повідомив голова МВС Арсен Аваков. Він також оприлюднив відео, на якому детально розповідають про це розслідування, пише BBC.

У корупції в українському футболі підозрюють понад 320 осіб у 57 епізодах. Серед них є арбітри, гравці, тренери та керівники клубів різних ліг України.

Загалом поліція задокументувала діяльність п'яти злочинних груп у десяти областях.

Про підозру повідомили не тільки гравцям, а й самим організаторам схем, заявив Арсен Аваков. Проте жодних затримань не було.

"Не бачимо необхідності наразі затримувати та кидати до камер людей. Для нас важливіше знищення цього явища в українському футболі", - заявив журналістам заступник голови Нацполіції Ігор Купранець.

Ця економічна категорія злочинів в Україні переважно не передбачає тримання під вартою на час слідства.

Договірні матчі відбувались одразу в 4 лігах. До матчів з "фіксованим результатом" можуть бути причетні одразу 35 клубів.

Переважно це клуби нижчих ліг. З Прем'єр-ліги у договірних матчах підозрюють луганську "Зорю", полтавську "Ворсклу" та донецький "Олімпік".

При чому у коментарі ВВС News Україна речник "Ворскли" Артем Лобанов заявив, що там вперше чують про звинувачення, і до них правоохоронці не звертались.

У відео також фігурували такі команди: ФК "Миколаїв", ФК "Балкани", "Волинь", "Геріос", ФК "Суми", "Кремінь", чернігівська "Десна", "Жемчужина", ФК "Нива", "Інгулець", "Говерла", "Таврія", ФК "Олександрія", "Колос", черкаський "Дніпро", ФК "Полтава", "Оболонь", "Зірка" Кропивницький, "Охтирка", "Буковина", "Енергія", "Прикарпаття", "Нікополь" та "Кристал".

Частини цих клубів вже не існує.

Поліція також розповіла про два конкретні випадки, коли представники ПФК "Суми" та МФК "Миколаїв" нібито давали хабарі арбітрам.

ВВС News Україна намагається зв'язатись з прес-службою обох клубів, проте їхні телефони наразі не відповідають.

"Для отримання "правильного" результату у матчі використовували будь-які методи: від підкупу гравців, арбітрів, власників клубів, до залякування та погроз. Суми "нагороди" за кожен результат - перемогу чи нічию - складають від 30 до 100 тисяч гривень", - заявив Арсен Аваков.

За його даними, відомі до початку договірних матчів рахунки давали можливість заробляти великі суми на тоталізаторі. Цей бізнес нібито давав "організаторам" замовних матчів до 5 мільйонів доларів прибутку на рік.

Від 2015 року в Україні запроваджена відповідальність за участь в організації договірних матчів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: