дивись.info

СБУ попереджає про можливу кібератаку напередодні Ліги чемпіонів

СБУ попереджає про можливу кібератаку напередодні Ліги чемпіонів

Служба безпеки України попереджає про можливу масштабну кібератаку на державні структури sприватні компанії напередодні фіналу Ліги чемпіонів.

Як повідомляє прес-служба відомства, шкідливе програмне забезпечення, яке може бути використано хакерами, отримало умовну назву VPNFilter.

У СБУ додають, що VPNFilter — багаторівневе модульне шкідливе програмне забезпечення з універсальними можливостями, які забезпечують проведення як кіберрозвідки, так і деструктивних кібероперацій.

«Висновки криміналістичного дослідження засвідчують, що вірусне програмне забезпечення VPNFilter дозволяє зловмисникам перехоплювати весь трафік, що проходить через уражений пристрій (включаючи дані авторизації та персональні дані платіжних систем), збирати та вивантажувати інформацію, віддалено керувати інфікованим пристроєм та навіть виводити його з ладу», – йдеться у повідомленні.

Фахівці повідомили і про те, що уразливими для вірусу можуть стати і бізнесмени та звичайні громадяни, які мають наступні пристрої: Linksys Devices: E1200, E2500, WRVS4400N; Mikrotik RouterOS Versions for Cloud Core Routers: 1016, 1036, 1072; Netgear Devices: DGN2200, R6400, R7000, R8000, WNR1000, WNR2000; QNAP Devices: TS251, TS439 Pro, Other QNAP NAS devices running QTS software; TP-Link Devices R600VPN.

СБУ вважає, що інфікування обладнання саме на території України ‒ «підготовка до чергового акту кіберагресії з боку Росії, спрямованого на дестабілізацію ситуації під час проведення фіналу Ліги чемпіонів».

Російська сторона цю заяву СБУ не коментує.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.