дивись.info

Україна спільно з Канадою та Туреччиною проводитимуть дослідження Антарктиди

Україна спільно з Канадою та Туреччиною проводитимуть дослідження Антарктиди

Українська делегація під час 41-ї наради Договору про Антарктику, що проходила в Аргентині, домовилась про спільні антарктичні та арктичні дослідження з Канадою та Туреччиною.

Про це повідомляє Міністерство науки та освіти.

Зазначається, що з 2019 року канадські та турецькі вчені зможуть проводити досліди на українській станції «Академік Вернадський» в Антарктиді.

Натомість українські науковці отримають можливість працювати на канадських станціях в Арктиці та використовувати логістичні можливості Туреччини в Антарктиці.

«З Туреччиною ми підписали декларацію, зробивши перший крок до співробітництва на міжвідомчому рівні. Зокрема, ми задекларували можливість проведення спільних експедиційних досліджень з використанням ресурсу станції Академік Вернадський та логістичних можливостей турецької сторони», — розповів гендиректор директорату науки МОН Дмитро Чеберкус.

Повідомляється, що у межах 41-ї наради країни обговорювали питання про організацію та регулювання наукової, природоохоронної й логістичної діяльності в Антарктиці.

«У нас є взаємна зацікавленість в співпраці на наших станціях. Адже Канада має станцій в Арктиці, однак не має жодної антарктичної. Україна ж – навпаки. Проведення спільних досліджень в двох полярних регіонах дасть нам результати для порівняння та можливість оцінити низку планетарних процесів», — розповів очільник Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.