дивись.info

Нафтогаз виплатить 41 співробітнику 46 мільйонів доларів премії

Нафтогаз виплатить 41 співробітнику 46 мільйонів доларів премії

Наглядова рада Нафтогазу оголосила про виплату премій своїм співробітникам у зв’язку з перемогою у Стокгольмському арбітражному суді в спорі з Газпромом щодо транзитного контракту.

Про це повідомляє Громадське.

Сума, яку компанія вирішила виплатити своїм співробітникам, становить 1% від суми виграшу в арбітражі (4,6 мільярда доларів) та становитиме 46,3 мільйона доларів. При цьому преміювати вирішили 41 особу, яка «прямо чи опосередковано внесла значний вклад у досягнення результату».

«Незважаючи на скептицизм, що супроводжував рішення менеджменту компанії на початку арбітражного процесу по транзитній справі, результат процесу є вражаючим. Команда Нафтогазу показала високий рівень професіоналізму і відданості», — пояснив рішення  голова наглядової ради Клер Споттісвуд.

Першу частину премій виплатять у травні цього року, решту — протягом трьох років за умови успішного стягнення виграшу з Газпрому.

«За оцінкою Нафтогазу загальний позитивний економічний ефект для компанії від двох арбітражів становить 85,1 млрд доларів», — йдеться у повідомленні прес-служби.

Нагадаємо, що 30 травня стало відомо, що Нафтогаз розпочав процес примусового стягнення з Газпрому 2,6 мільярда доларів.

Також повідомлялось, що керівництво Нафтогазу отримало 204 мільйони гривень премій у 2017 році.

Нафтогаз судиться з Газпромом з 2014 року щодо 2 великих питань — ціни на російський природний газ і транзит газу.

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов’язкових річних обсягів у понад 10 разів у відповідності до його фактичних потреб у імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК $2,56 мільярди.

Газпром підтвердив зобов’язання виплатити Нафтогазу 2,56 млрд доларів, але заявив, що не погоджується із таким рішенням.

За рішенням Стокгольма, Україна зобов’язана купувати російський газ за формулою «бери або плати». Однак 1 березня 2018-го Газпром скасував поставки уже оплаченого газу Україні. Через припинення поставок з Росії, Україна 2 березня скоротила споживання газу на 25 млн куб. м або на 14%. В Україні тимчасово обмежили споживання газу, школам та ВНЗ рекомендували закритися до 6 березня для економії газу. Проте вранці 6 березня Міненерго заявило про завершення кризової ситуації з газопостачанням.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.