Суд поновив Кавецького на посаді керівника Держгеокадастру Львівщини

48e4317523bbb76dcd9cfd0c5b9ca6db
Фото: Варіанти

Андрій Кавецький, якого звільнили з посади керівника, виграв суд за своє поновлення та отримає компенсацію за вимушений прогул.

Про це у коментарі Варіантам повідомив адвокат Андрія Кавецького – Володимир Фігурський.

Львівський окружний адміністративний суд 22 травня виніс рішення, яким зобов'язав поновити Андрія Кавецького на посаді начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області.

Як пояснив Володимир Фігурський, суд визнав звільнення Кавецького незаконним та постановив протягом трьох днів поновити на його посаді, з моменту набранням рішення законної сили (виготовлення повного тексу рішення та подання його на затвердження у Київ).

«Процедура триватиме до кінця цього тижня і уже в понеділок воно буде обов'язкове до виконання», – пояснив адвокат.

Він додав, що рішення суду підлягає негайному виконанню, незважаючи на можливість подати апеляцію протягом 30 днів з дня його проголошення.

Нагадаємо, у серпні 2017 року начальника Держгеокадастру у Львівській області Андрія Кавецького звільнили із займаної посади. Наказ про його звільнення погодило Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Зазначимо, Кавецький очолював Держгеокадастр Львівщини з липня 2015 до вересня 2017 року, за його каденції значно активізувалась робота щодо забезпечення учасників АТО земельними ділянками.

Зокрема, в області військовослужбовці, їх сім'ї отримали у власність більше 3000 земельних ділянок, загальною площею понад 1000 га. Землі розташовані поза межами населених пунктів. Учасникам АТО надали ділянки переважно для ведення садівництва (2425 земельних ділянок), особистого селянського господарства (514 земельних ділянок) та індивідуального дачного будівництва (64 земельні ділянки). Відтак, Львівщина лідирувала серед інших регіонів України із забезпечення учасників АТО та проведення земельних аукціонів з продажу права оренди с/г земель.

Також Держгеокадастр надав учасникам АТО та членам їх сімей більше 1000 дозволів на розробку документації із землеустрою. Пізніше тривав процес дооформлення цих ділянок у власність.

Найбільше наказів про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо земельних ділянок для учасників АТО видали у Пустомитівському (1271) та Жовківському (1142) районах.

Також у 2016-2017 роках значно було посилено роботу щодо організації та проведення земельних аукціонів. Зокрема, у 2016 році на території області продали право оренди 189 земельних ділянок держвласності (за межами населених пунктів) загальною площею 3,1 тис га, терміном на 7-10 років для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та фермерського гоподарства. Розмір річної плати за користування земельними ділянками, визначений за результатами торгів, становив 7,9 млн.грн., який орендарі сплачуватимуть щорічно до бюджету місцевих рад Львівщини.

А вже наступного року в області продали право оренди 94 земельних ділянок держвласності загальною площею 1782,4 га, терміном на 7-10 років для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Розмір річної плати становить 5,67 млн грн.

Загалом було організовано та проведено земельні аукціони у 18 районах Львівщини. Найдорожче було продано право оренди двох ділянок на території Новокалинівської міської ради Самбірського району. Завдяки проведенню аукціону орендна плата зросла в 17,6 рази, – від встановлених 8% до 140,6% від нормативної грошової оцінки цих земельних ділянок. Також це стало найдорожчим продажем права оренди, адже було досягнуто найвищого рівня річної орендної плати у 11 053 грн на рік за оренду 1 га.

Також у 2017 році здали в оренду дві ділянки на території Язлівчицьої сільської ради Бродівського району площею 138 га за ціною 1,43 млн грн (стартова ціна – 0,56 млн грн.). Орендна плата зросла в 2,6 рази, – від встановлених 8% до 20% від нормативної грошової оцінки цих земельних ділянок. Досягнуто рівня річної орендної плати у 10 332 грн за 1 га.

Високого рівня орендної плати вдалося досягнути завдяки залученню якнайбільшого числа потенційних покупців, що забезпечило кращу ціну оренди. У результаті зросли і можливості місцевих рад з розвитку територій громад, та забезпечено прозорість у використанні земельних ресурсів на місцях.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: