дивись.info

У Львові до ходи під патронатом УГКЦ проти «гендерної ідеології» приєднались догналіти

У Львові до ходи під патронатом УГКЦ проти «гендерної ідеології» приєднались догналіти

До ходи на захист сімейних цінностей від «гендерної ідеології», яка відбулась у центрі Львова 3 червня під патронатом УГКЦ, приєднались прихильники так званої «секти Догнала». Організатори кажуть, що не запрошували догналітів і ті «приєдналися самовільно», пише Zaxid.net

Парафіяни УГКЦ під час ходи тримали в руках плакати на підтримку сімейних цінностей: «Традиційна родина – здорова країна», «Діти мають право на маму і тата», «Ми – за майбутнє наших дітей», «Всі разом – за сім’ю», «Стоп урокам сексуального виховання в школах». Ця хода відбулась в межах першого фестивалю на захист сімейних цінностей під патронатом УГКЦ.

Однак за колоною вірян УГКЦ йшли представники і прихильники незареєстрованої Української Правовірної Греко-Католицької Церкви, більше відомої як секта «догналітів». Зокрема, як повідомив сайт «Духовна велич Львова», участь у заході взяв скандальний «єпископ» Василь-Маркіян Гітюк, десятки «монахинь» та кількасот їх прихильників. Вони несли плакати проти «гендеру» та «ювенальної юстиції».

Речник Львівської Архиєпархії УГКЦ Павло Дроздяк сказав, що прихід догналітів став для нього «неприємною несподіванкою». «Мені важко коментувати цю ситуацію, бо УГКЦ не організовувала ходу, а лише долучилась до неї. Але прихід «догналітів» і їх лідера Маркіяна Гітюка став для мене «неприємною несподіванкою». Том, чесно кажучи, в мене також з’явились запитання до організаторів», – сказав Павло Дроздяк.

Голова ГО «Благословення», яка організовувала фестиваль і ходу на підтримку сімейних цінностей, Олег Андрушків також сказав, що не запрошував сектантів долучатись до ходи. «Ми не одразу помітили їх, спочатку колону позаду нашої сформували прихильники «догнала», а потім її очолив Маркіян Гітюк і ті «черниці». Ми їх одразу впізнали. Усю дорогу вони йшли позаду нас, а вкінці, коли ми прийшли на площу біля церкви св. Юра, ми зупинились, а вони своєю колонною попрямували вниз до Городоцької по вул. Озаркевича, – сказав Олег Андрушків. – Але ми розуміємо, що це була провокація і спроба вдати, що ми розділяємо їх одіозні гасла. Тому ми їх не чіпали».

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.