дивись.info

У Македонії пройшли масові протести проти перейменування країни

У Македонії пройшли масові протести проти перейменування країни
фото: Вікіпедія
Десятки тисяч македонців протестували в Скоп’є проти планів влади провести референдум про зміну назви країни у зв’язку з багаторічною суперечкою з Грецією, де є однойменна область, пише Укрінформ з посиланням на DW.
Акція в центрі столиці Македонії пройшла увечері в суботу, 2 червня.

Демонстрацію організувала опозиційна партія ВМРО-ДПМНЕ.

За оцінками місцевих ЗМІ, в акції взяли участь від 30 до 50 тисяч чоловік.

Як повідомлялося раніше, 30 травня прем’єр-міністр Македонії Зоран Заєв оголосив про намір провести референдум про нову назву держави. За його словами, в багаторічній суперечці з сусідньою Грецією про назву Македонії досягнуто “принципову угоду”. Серед варіантів нової назви фігурують наступні варіанти: Ілінденська Македонія, Горна (Верхня) Македонія, Северна (Північна) Македонія, Македонія-Скоп’є.

Суперечка навколо назви Македонії виникла у 1991 році після проголошення незалежності цієї колишньої югославської республіки. Причина конфлікту в тому, що у складі Греції є область Македонія, займає чверть площі цієї держави. Афіни побоюються, що в разі закріплення назви Македонія за сусідньою країною Скоп’є може пред’явити територіальні претензії на грецьку область.

Через грецьку позицію офіційною назвою Македонії в ООН з 1993 року є – “колишня югославська республіка Македонія”, і Греція блокує її вступ до Євросоюзу і НАТО.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.