дивись.info

Facebook надавав доступ до персональних даних користувачів 60 виробникам телефонів

Facebook надавав доступ до персональних даних користувачів 60 виробникам телефонів

Стало відомо, що Facebook надавав доступ до особистих даних користувачів найбільшим виробникам смартфонів і інших електронних пристроїв. Про це повідомляє New York Times у неділю, 3 травня, пише Тиждень.

Експерти запевняють, що серед компаній, що отримали доступ до персональних даних користувачів соціальної мережі Facebook, були Apple, Amazon, BlackBerry, Microsoft і Samsung. При цьому наголошується, що виробники смартфонів отримували доступ до даних не тільки користувачів Facebook, але і їхніх друзів – навіть тих, хто відмовив Facebook у дозволі на обмін інформацією з третіми сторонами.

Згідно з наведеними даними, більшість угод, в рамках яких виробники смартфонів отримують доступ до даних користувачів, досі діє. Однак відзначається, що в компанії почали поступово від них відмовлятися ще з квітня.

Натомість представники Facebook запевняють, що всі угоди з виробниками телефонів про доступ до даних відповідають правилам компанії.

Нагадаємо, 16 травня засновник компанії Facebook Марк Цукерберг погодився виступити у Європейському парламенті  щодо скандалу з витоком персональних даних користувачів у соцмережі.

Раніше компанія Facebook повідомила, що призупинила роботу близько 200 додатків, які мали доступ до великої кількості даних користувачів.

Як повідомлялося, 4 квітня у Facebook заявили, що компанія Cambridge Analytica, ймовірно, незаконно отримала доступ до даних близько 87 мільйонів користувачів.

11 квітня стало відомо, що виконувач обов’язків гендиректора Cambridge Analytica Олександр Тайлер пішов у відставку. 3 травня стало відомо, що компанія з аналізу даних Cambridge Analytica, яка в період виборів президента США співпрацювала з Дональдом Трампом, а також незаконно отримала дані понад 87 млн користувачів Facebook, повідомила, що припиняє свою роботу.

Комітет з енергетики та торгівлі Палати представників Конгресу США заявив, що Цукерберг 11 квітня надасть свідчення про виток даних понад 50 млн користувачів і скандалу з Cambridge Analytica.

Також 3 квітня Цукерберг повідомив, що на усунення проблеми з витоком даних понад 50 млн користувачів соцмережі піде кілька років.

17 березня стало відомо про те, що фірма Cambridge Analitica, яка в період виборів президента США співпрацювала з Дональдом Трампом, незаконно отримала дані 50 млн користувачів Facebook. Ці дані використовувалися для з’ясування політичних уподобань виборців і показу їм політичної реклами.

Крім того, 25 березня розробник та очільник найбільшої соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг опублікував у шістьох національних газетах Британії вибачення за скандал з витоком даних користувачів.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.