дивись.info

Супрун наполягає, що лікування онкохворих за кордоном ефективне

Супрун наполягає, що лікування онкохворих за кордоном ефективне

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун запевняє, що програма лікування громадян України за кордоном ефективна, але надання такої допомоги в Україні врятувало б значно більше життів.

Про це вона написала у Facebook, коментуючи висловлювання  Олександра Лінчевського щодо лікування громадян України за кордоном.

«Цитати Олександра Лінчевського, які активно тиражуються в інформпросторі, вирвані з загального контексту виступу. Перше, що слід зазначити для повного розуміння сказаного. Рахункова палата провела аудит програми “Лікування громадян України за кордоном”, в якому звітували, що смертність учасників програми свідчить про неефективне використання державних коштів. Тому у своєму виступі Лінчевський давав відповідь на те, чому програма НЕ є неефективною», – зазначила Супрун.

Вона розповіла, що сьогодні бюджет програми по лікуванню за кордоном є найбільшим за всю історію її існування. Зокрема, за останні два роки, за інформацією керівника МОЗ, відправлено на лікування в півтора раза більше пацієнтів, ніж за попередні 6 років сукупно. Перебування пацієнтів у черзі скоротилось з року до місяців, іноді тижнів. Формується мережа перевірених і надійних світових клінік-партнерів, з якими йде системна співпраця, а шанс на подовження життя отримують більше 75% пацієнтів, зауважила вона.

«Проте те, що намагався донести Олександр, та те, що зараз є позицією МОЗ України, – програма не вирішує питання допомоги всім пацієнтам», – наголосила Супрун.

За її словами, 87% людей, які подаються на цю програму, потребують трансплантації органів та кісткового мозку. Їм потрібне лікування в закордонних клініках, бо в українських лікарів немає експертизи, щоб робити такі операції. «Проблема навіть не в обладнанні, в нас їх просто не вміють робити. Саме тому на програму лікування за кордоном йдуть мільйони державних грошей – на ці кошти ми могли б рятувати значно більше життів, якби їм могли надавати таку саму допомогу в Україні. Саме про це був виступ Олександра», – зазначила керівник МОЗ.

Вона зауважила, що, безумовно, це дуже чутлива тема, і Лінчевський уже вибачився перед тими людьми, кого обурили його слова. Крім цього, у самій програмі, за словами Супрун, «є труднощі», проте міністерство готове і буде їх вирішувати. «Ми прийшли в МОЗ, щоб українці жили довше і мали доступнішу та якіснішу медицину і це те, чим ми займаємося», – підкреслила вона.

Раніше ЗМІ поширили заяву заступника міністра охорони здоров’я Олександра Лінчевського, зроблену ним під час виступу в Рахунковій палаті на обговоренні звіту про результати аудиту ефективності коштів держбюджету, виділених МОЗ для лікування громадян України за кордоном. Зокрема, говорячи про пацієнтів, у яких діагностовано рак, Лінчевський заявив про неефективність використання цих коштів у зв’язку з високим рівнем смертності таких хворих.

Сам Лінчевський на прес-конференції 4 червня заявив, що його висловлювання були вирвані з контексту та не відображають позицію МОЗ, а оприлюднена стенограма засідання є неповною.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.