дивись.info

Вища рада правосуддя отримує до 80 скарг на дії суддів щодня

Вища рада правосуддя отримує до 80 скарг на дії суддів щодня

До Вищої ради правосуддя щодня надходять від 50 до 80 скарг на дії суддів.

Про це заявив член ВРП Андрій Бойко на конференції «Судова реформа в Україні: досягнення та подальші кроки», повідомляє Управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності.

«Із Вищої кваліфікаційної комісії суддів України до Вищої ради правосуддя було передано 12 тис. 283 матеріали, після діяльності Вищої ради юстиції залишилось близько 3500 нерозглянутих скарг, а щодня до ВРП надходить 50-80 скарг на дії суддів», – зазначив Бойко.

За його словами, на сьогодні проведено 185 засідань дисциплінарних палат ВРП, на яких розглянуто понад 2350 матеріалів. При цьому понад 11 тис. скарг залишено без розгляду і повернуто заявникам.

Представник ВРП також назвав окреслив найчастіші порушення, які стали підставою притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності.

Зокрема, у 43 випадках зафіксовано умисну або внаслідок недбалості незаконну відмову у доступі до правосуддя чи інше порушення норм процесуального права, у 15 випадках не зазначено в судовому рішенні мотивів прийняття або відхилення аргументів сторін щодо суті спору, у 14 випадках порушено засади рівності учасників судового процесу, змагальності сторін.

Також є 2 випадки порушення прав щодо відводу, у 20 випадках причиною притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності стало безпідставне затягування, а у 69 випадках – допущення поведінки, що порочить звання судді або підриває авторитет правосуддя, тобто порушення етичних стандартів поведінки судді.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.