дивись.info

На Львівщині може з’явитися заказник «Долина ірисів»

На Львівщині може з’явитися заказник «Долина ірисів»

Департамент екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації розглянув звернення проректора, професора, Романа Гладишевського та завідувача кафедри ботаніки, професора Лідії Тасєнкевич ЛНУ щодо створення ботанічного заказника загальнодержавного значення «Долина ірисів».

Науковці кафедри ботаніки Львівського національного університету імені Івана Франка, зокрема аспірант кафедри ботаніки Марія Сенів, та завідувач кафедри ботаніки, професор Лідія Тасєнкевич виявили унікальний, найбільший з відомих в Україні осередок півників сибірських (Iris sibirica) на території Львівської області, в якому налічується та росте біля 3 тисяч генеративних особин виду.

З метою збереження рідкісного представника флори України і нашого регіону півників сибірських – виду, занесеного до Червоної книги України (2009), департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА підтримує та не заперечує щодо створення ботанічного заказника загальнодержавного значення «Долина ірисів».

Відтак, ботанічний заказник планують створити на площі 18 га на вологих і заболочених луках в долині р. Дністер поблизу села Надітичі Миколаївського району Львівської області.

Департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА висловлює вдячність за роботу зі збереження біорізноманіття нашого краю та охорони навколишнього природного середовища, яку проводить кафедра ботаніки Львівського національного університету імені Івана Франка.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.