дивись.info

Македонія може отримати нову назву вже за кілька днів

Македонія може отримати нову назву вже за кілька днів

Прем’єр-міністри Греції та Колишньої Югославської Республіки Македонії заявили, що питання щодо назви останньої буде остаточно вирішено вже за кілька днів.

Про це повідомляє Укрінформ.

«Прем’єр-міністр Македонії Зоран Заєв заявив у вівторок, що він очікує телефонної розмови зі своїм грецьким колегою Алексісом Ципрасом у найближчі дні», – йдеться в повідомленні.

Заєв додав, що не хоче вдаватись у деталі, але після цієї важливої розмови громадськість одразу буде поінформовано.

Зі свого боку, міністр зовнішніх справ Греції Нікос Котзіас підтвердив дану інформацію в своєму коментарі на грецькому телебаченні.

Як відомо, Афіни та Скоп’є наприкінці травня оголосили про те, що їх переговори про назву Македонії знаходяться вже на фінішній прямій, а компроміс знайдено. Можливими новими назвами є «Республіка Ілінденська Македонія» та «Республіка Північна Македонія».

Суперечка про назву Македонії – держави, що виникла після розпаду Югославії в 1991 році, триває понад 25 років. Греція вимагає зміни назви сусідньої країни, щоб уникнути плутанини з північним регіоном Греції – Македонією. Греція також застерігає Скоп’є від будь-яких територіальних претензій на всю історичну Македонію, що знаходиться в Греції. Через це Афіни блокують вступ Македонії в ЄС і НАТО.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.