дивись.info

Як поляки ставляться до українських заробітчан

Як поляки ставляться до українських заробітчан

Більшість польських працівників має позитивне (42%) або нейтральне (44%) ставлення до трудових мігрантів з України.

Про це йдеться в дослідженні «Барометр трудової міграції» у першому півріччі 2018 року, підготовленому компанією Personel Service, повідомляє Укрінформ.

«42% польських працівників має позитивне ставлення до громадян України, які працюють у Польщі. Нейтральне ставлення декларують 44% осіб», – стверджують автори дослідження.

Водночас зазначається, що в цьому півріччі порівняно з другим півріччям 2017 року незначно (з 7% до 11%) зросло негативне ставлення польських працівників до українців.

Зокрема, негативно або дуже негативно до українців ставляться 11,6% працюючих поляків. Найбільший відсоток тих, хто не дуже прихильно ставиться до трудових мігрантів з України, є серед осіб з базовою освітою (27,4%), а також серед молоді віком від 18-ти до 34-х років (15,7%).

Лише 10,9% поляків вважають, що українські трудові мігранти можуть забрати у них роботу. Натомість переважна більшість (85,9%) цього не боїться.

Водночас, досить значна кількість поляків побоюється, що присутність на польському ринку праці трудових мігрантів з України може загальмувати підвищення їм зарплати. Згідно з дослідженням, таке побоювання мають 37,6% поляків, а не бояться цього 57,7% громадян Польщі.

Більшість польських працедавців має позитивне (36,8%) або нейтральне (54,6%) ставлення до українців. Негативне ставлення до заробітчан з України декларують лише 1,7% польських працедавців. Загалом 14% польських фірм працевлаштовували коли-небудь українців. Водночас, стільки ж (14,2%) працедавців задекларувало, що хоче працевлаштувати людей з України.

Як звертають увагу польські працедавці, 80,1% українських трудових мігрантів працює у польських фірмах на посадах, які не вимагають високої кваліфікації, 22% – на посадах середнього рівня, а 5,8% – на посадах вищого рівня.

Найбільшими складнощами у працевлаштуванні українців польські працедавці називають бюрократичні формальності (37,2%), мовний бар’єр (30,2%), хаос після запровадження нових процедур працевлаштування (27,4%), а також максимальний шестимісячний період працевлаштування українця (26,3%).

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.