дивись.info

Бібліотеки стануть доступнішими для львів’ян через мережу інтернет

Бібліотеки стануть доступнішими для львів’ян через мережу інтернет

На засіданні сесії Львівської міської ради депутати затвердили Програму реалізації проекту «Електронна бібліотека» на 2018-2020 роки. 

Як повідомила директор департаменту розвитку Львівської міської ради Наталія Бунда, ця програма передбачає створення єдиного електронного каталогу на всі бібліотечні відділення м. Львова.

«У Львові є дві системи – для дорослих і для дітей, які разом налічують 40 бібліотек. Є пропозиція об’єднати усіх їх єдиною електронною системою, запровадити електронний читацький квиток і електронний кабінет. Це дозволить читачу, будучи ще вдома, зареєструватися в єдиному кабінеті і автоматично стати читачем у сорока бібліотеках  міста», – зазначила Наталія Бунда.

Необхідність створення цієї програми виникла у зв’язку зі здобуттям Львовом титулу «Місто літератури» у мережі творчих міст ЮНЕСКО у 2015 році та невпинним розвитком інформаційних технологій у місті.

Як йдеться у програмі, прийняття комплексної програми забезпечить об’єднання усіх бібліотек міста – як для дорослих, так і для дітей – однією електронною системою, яка дозволить спростити процеси у бібліотеках та уможливить надання більшої кількості послуг читачам.

Депутат Львівської міської ради Уляна Пак переконана, що це дуже важливе рішення для того, щоб повернути знову дітей у бібліотеки, зацікавити читанням, насамперед, особливо молодь, оскільки вона переважно сидить у гаджетах і набагато менше читає, ніж її батьки, старші покоління.

«Вважаю, що розвиватися людині, як особистості, і отримувати основні ціннісні орієнтири можна за допомогою хороших правильних книжок. Завдяки електронній бібліотеці ми зможемо обмінюватися книжками з усіма бібліотеками міста. Можна навіть додому замовити книжку, яка цікавить, отримати всю інформацію про ті книжки, які є, адже буде створена єдина база», – каже Уляна Пак.

Програма реалізації проекту «Електронна бібліотека» є довготривалим спільним проектом Львівської міської ради, міських бібліотек, Центру Митрополита Андрея Шептицького Українського католицького університету та інших університетських бібліотек, а також громадського сектору.  У результаті її реалізації буде комп’ютеризовано усі бібліотеки, спрощено адміністративні процеси у бібліотеках, а також відбудеться навчання і підвищення кваліфікації бібліотекарів.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.