дивись.info

Уляна Супрун пояснила, чому не можна «вправляти диски»

Уляна Супрун пояснила, чому не можна «вправляти диски»

Будова людського хребта повністю виключає можливість диску «вилітати». Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

«Можливо, ви чули про «вилітаючий» або «зміщений диск» в хребті. Та чи можуть диски вилітати, а найголовніше, чи можна їх потім поставити на місце? Будова нашого хребта повністю виключає таку можливість. Тож якщо вам пропонували або пропонують поставити диск на місце, будьте обачливими. Адже діагнозу «вилітаючий диск» не існує», – написала Уляна Супрун.

Нейрохірург Вадим Ілляшенко пояснив, що міжхребцеві диски не просто вставлені в хребет, на зразок шайб. Вони дуже міцно пов’язані з хребтом, фактично є одним цілим із ним, тому не можуть просто зміститися чи вилетіти в процесі нашої повсякденної активності. Відповідно, їх не можна вставити на місце чи вправити.

А ось хрускіт у хребті через розчинений азот, який міститься у суглобах.

«При різкому натисканні на хребці в суглобах може відбутись швидке зниження тиску, розчинений азот переходить в газоподібний стан, що і супроводжується характерним звуком. При цьому нічого не «повертається на місце», оскільки все спочатку було на місці.

Як і при клацанні в суглобах пальців рук. Чому ж настає полегшення в таких випадках? Одне з пояснень – в результаті усунення м’язового спазму», – йдеться у пості в.о. міністра.

Зміщуватися (мігрувати) можуть окремі фрагменти внутрішнього ядра диска через тріщини у фіброзному кільці, які виникають внаслідок дегенеративно-дистрофічних процесів, а саме: грижі дисків. У таких випадках також неможливо якимось чином здійснити вправлення цих фрагментів назад.

«Тож практикам «вправляння вилетівших дисків» довіряти не варто.

Міжхребцеві диски – це еластичні хрящові «прокладки» між хребцями (від другого шийного хребця до крижів). Кожен з них складається із зовнішнього фіброзного кільця, що безпосередньо зв’язує хребці та ​​внутрішнього пульпозного ядра, яке по консистенції нагадує щільний гель. Спереду і ззаду диски покриті потужними поздовжніми зв’язками, які йдуть уздовж всього хребта і є одними з найміцніших зв’язок в нашому тілі. Уявіть, що колагенових шарів у фіброзному кільці може бути до 20, до того ж їх внутрішні і зовнішні шари з’єднуються з тілами хребців», – наголосила Супрун.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.