дивись.info

Футбольна корупція: НАБУ відкрило справу щодо скандальних закупівель ФФУ 

Футбольна корупція: НАБУ відкрило справу щодо скандальних закупівель ФФУ 

У Бюро зазначили, що підставою для початку розслідування стали не тільки заяви, що надійшли з цього приводу до НАБУ, але і результати проведеної інформаційно-аналітичної роботи детективів. 

НАБУ відкрило кримінальне провадження за результатами корупційного скандалу із закупівлею футбольного покриття у комерційних дочірніх компаній Федерації футболу України. Про це у відповідь на запит повідомили УНН в прес-службі НАБУ.

У Бюро зазначили, що підставою для початку розслідування стали не тільки заяви, що надійшли з цього приводу до НАБУ, але і результати проведеної інформаційно-аналітичної роботи детективів.

«Детективами Національного бюро на підставі отриманих заяв, в тому числі заяви ГО «Ініціатива майбутнього», про можливі злочини, скоєні посадовими особами законодавчої, виконавчої гілок влади та ГО «Федерація футболу України», проведено інформаційно-аналітичну роботу, за результатами якої зареєстровано кримінальне провадження № 52018000000000539 від 07.06.2018 за ознаками кримінального злочину, передбаченого ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України», – йдеться у відповіді НАБУ.

За даними «Бізнес.медіа» в кінці минулого року, менше ніж за місяць було проведено 300 тендерів (закупівля послуг з будівництва і реконструкції покриття для футбольних полів) без відкритих аукціонів. І левову частку цих закупівель виграли комерційна донька ФФУ – «ФФУ Продакшн» – або пов’язані з ФФУ компанії.

За підсумками цих тендерів, як стверджують журналісти «BIHUS info», комерційним структурам ФФУ вдалося освоїти кілька сотень мільйонів бюджетних коштів. При цьому ціна за квадратний метр поля штучної футбольної трави від «ФФУ Продакшн» була значно вище європейських аналогів.

Пізніше в ЗМІ з’явилася інформація про те, що представники ГО «Ініціатива майбутнього» звернулися до ГПУ і НАБУ з заявою про злочин щодо проведення тендерних закупівель послуг з будівництва і реконструкції футбольних полів.

Відзначимо, що минулого року на потреби реконструкції футбольних полів було передбачено з центрального бюджету України 270 млн грн. Всі вони були освоєні в надкороткі терміни наприкінці грудня 2017 року. У цьому році на ці ж цілі держава вже виділила 370 млн грн.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.