дивись.info

Пацієнтам без декларації теж обіцяють безкоштовну допомогу

Пацієнтам без декларації теж обіцяють безкоштовну допомогу

Держава сплатить медичним закладам і за пацієнтів, що не уклали декларації з лікарями первинної ланки.

Про це на брифінгу сказав голова Національної служби здоров’я Олег Петренко, передає «Укрінформ».

«Перехід на нову модель фінансування передбачає, що ніхто не залишиться без оплати. Медзаклади тримають кошти не тільки за тих пацієнтів, які уклали декларації з його лікарями, але й за тих хто, поки що їх не уклав. Згідно з постановою про реалізацію державних гарантій для первинної медичної допомоги є “зелений” та “червоний” списки. “Зелений” список – це ті, хто уклав декларації і вони будуть розраховуватися відповідно до нової ставки в 370 грн з урахуванням вікових коефіцієнтів. За тих пацієнтів, які знаходяться на території обслуговування медзакладу, але не уклали декларації, медзаклад отримуватиме 240 грн за старим тарифом. Але сумарно будь-який заклад, який укладає декларації з пацієнтами, буде мати частку, яка буде більшою від того, що вони мали в 2 кварталі (мається на увазі фінансування за старою системою – ред. )», – сказав Петренко.

Він наголосив, що чим більше пацієнтів будуть обирати лікарів медзакладу, що уклав договір з НСЗУ, тим більше фінсування за договором отримає медзаклад, відповідно у нього буде більше фінансових можливостей підвищити оплату за роботу медичних працівників.

Водночас Петренко наголосив, що незалежно від того чи будуть пацієнти фізично звертатися до лікаря, кошти за них все одно будуть оплачені державою.

«За кожного пацієнта, незалежно від того обрав або не обрав він лікаря, держава тим медзакладам, які уклали договір з НСЗУ, заплатить в пропорції 1/12 від цілого коефіцієнта. Буде оплачувати щомісяця, незалежно від того, як часто користується пацієнт послугами. Ця оплата передбачає, що всі послуги, які входять в порядок надання первинної допомоги, пацієнт повинен отримати безкоштовно. Оплата буде здійснюватися медзакладу незалежно від того споживає пацієнт медичну послуг чи ні», – сказав Петренко.

Він нагадав, що сімейний лікар може укласти 1800 декларацій, педіатр – 900, терапевт – 2000.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.