дивись.info

МОЗ має намір залучати поліцію до надання екстреної медичної допомоги

МОЗ має намір залучати поліцію до надання екстреної медичної допомоги
Фото: ілюстративне

Міністерство охорони здоров’я має намір удосконалити співпрацю з Міністерством внутрішніх справ у наданні екстреної медичної допомоги.

Про це розповіла в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на брифінгу, присвяченому трансформації системи охорони здоров’я України, пише 112.ua.

«Співпраця з поліцією і взагалі з МВС є важливою, і ми вже з ними маємо робочі групи. Йдеться про єдиний номер замість наших трьох. Коли телефонують диспетчеру, щоб поліція знала, що «швидка» їде за якоюсь адресою, і могла допомогти. Щодо навчання самих поліцейських і пожежників, щоб вони також могли надавати допомогу, бо «швидка» не завжди зможе приїхати швидко», – зазначила вона.

Також Супрун виступила за посилення штрафів щодо водіїв, які не пропускають автомобілі «швидкої» на дорозі.

«Це є співпраця, яка є не лише між поліцією і міністерством або місцевою владою, а це є співпраця чи розуміння наших громадян, що коли їде швидка, вони мають пустити її, щоб вона могла проїхати. Це просвітницька робота, це робота з нашими громадянами і водіями, щоб вони розуміли, що це важлива справа. Багато з вас, напевно, були за кордоном і бачили, як їде «швидка» і всі її пропускають. У нас цього не відбувається , бо немає штрафування. Хоча на папері воно існує, але не штрафують», – сказала вона.

Підсумовуючи, в. о. міністра розповіла про намір звернутися до МВС з пропозицією удосконалити співпрацю.

«Будемо спілкуватися з МВС про співпрацю на кожному етапі, включно з тим, щоб був супровід поліцейських або хоча б щоб вони штрафували тих, хто не пропускає», – зазначила вона.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.