дивись.info

Справа Бабченка: СБУ оприлюднила розмови між Германом та Пивоварником

Справа Бабченка: СБУ оприлюднила розмови між Германом та Пивоварником

Служба безпеки України оприлюднила фрагменти розмов організатора вбивства журналіста Аркадія Бабченка Бориса Германа з іншими організатором В’ячеславом Пивоварником та невідомим свідком.

Про це на брифінгу у Києві 15 червня повідомив заступник начальника Головного Слідчого управління Служба безпеки Богдан Тиводар, передає УП.

За його словами, СБУ виконує обіцянку щодо оприлюднення доказів у «справі  Бабченка».

Він додав, що у ході спецоперації вдалося отримати важливі для слідства дані, які свідчать про те, що окрім Германа, на території України діяли інші завербовані російськими спецслужбами люди, які готувалися до вчинення серії терористичних актів на території країни.

Зокрема у розмові, продемонстрований слідчим СБУ, Герман та невідомий свідок обговорюють необхідність убити Бабченка, оскільки він перейшов на українську сторону, після того, як побував на війні.

На питання свідка, як це можна зробити, Герман повідомляє, що є людина, яка готова це зробити, але складність у тому, що Бабченко весь час перебуває вдома і дуже рідко ходить на роботу.

Після цього «свідок» запропонував зробити це (вбивство – ред.) вдома.

Представник СБУ зазначив, що у подальшому вони обговорювали, як можна купити зброю із зони проведення Антитерористичної операції.

«На записі чутно, що організація замаху на вбивство Бабченка та інших можливих жертв належить російській стороні і проводиться з метою дестабілізації ситуації в Україні перед президентськими виборами. При цьому Герман визнає себе російським резидентом в Україні», – заявив Тиводар.

На записі розмови чутно, як Герман зі «свідком» домовляються про купівлю АК, вартістю у «300 штук». На питання: «Хто покупець? Росіяни?», звучить: «Так».

У ході розмови також згадується про те, що одна  «ігла» (ПЗРК ІГЛА) коштує 150.

Також «свідок» згадує про те, що у нього є 4 «фаготи».

На прохання про те, що необхідно подивитися зброю, Герман відповідає, що не треба робити зайвих рухів.

Крім того у розмові зазначається необхідність боєприпасів. «Свідок» каже, що вони у нього є в необмеженій кількості, навіть бронебійні.

«Службою задукоментовано, що Герман був посередником. Російські спецслужби здійснювали фінансування проросійських сил в Україні. Згадується партія «Розумна сила», – сказав головний слідчий СБУ.

«Звертаємо увагу, що рішення про передачу коштів здійснювалося на рівні вищого політичного керівництва РФ – Вова Пу, Путін, а сам Герман чітко визначає свої функції, як касира», – додав Тиводар, пояснюючи наступні записи.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.