Судитимуть лікаря, через якого помер новонароджений хлопчик

scales_of_justice_650x410

На Сумщині судитимуть лікаря, через неналежне виконання обов’язків якого помер новонароджений хлопчик.

Про це повідомив речник ГПУ Андрій Лисенко.

Сумська місцева прокуратура затвердила та направила до суду обвинувальний акт стосовно лікаря акушера-гінеколога Комунальної установи «Сумський міський пологовий будинок Пресвятої Діви Марії», через неналежне виконання професійних обов’язків якого помер новонароджений хлопчик.

У ході слідства встановлено, що 29 березня 2017 року вказаний лікар, приймаючи пологи, вчасно не провів необхідну діагностику, допустив ряд медичних помилок, що призвело до виникнення кисневого голодування плода. Незважаючи на проведені реанімаційні заходи, новонароджений хлопчик помер через декілька хвилин після народження.

Згідно з висновком експертизи, смерть дитини настала від тяжкої асфіксії при народженні, яка призвела до розвитку гострої серцево-судинної недостатності. За умови своєчасного діагностування дистресу плода, смерті новонародженої дитини можна було уникнути.

Дії лікаря кваліфіковано за ч. 2 ст. 140 (неналежне виконання медичним працівником своїх професійних обов’язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, що призвело до смерті новонародженої дитини) КК України.

Санкція статті передбачає позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 5 років або виправними роботами на строк до 2 років, або обмеженням волі на строк до 2 років, або позбавленням волі на той самий строк.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: