дивись.info

У Львові відкрили інформаційну таблицю в пам’ять про великого прихильника України

У Львові відкрили інформаційну таблицю в пам’ять про великого прихильника України

Сьогодні на пл. Яцека Куроня відбулося урочисте відкриття інформаційної таблиці, присвяченої визначному учаснику польської антикомуністичної опозиції, щирому прихильнику України та польсько-українського порозуміння між людьми і народами Яцеку Куроню.

Про це інформує прес-центр ЛМР.

Участь у відкритті взяли представники польської делегації, зокрема дружина Яцека Куроня, Богдан Борусєвич, Віце-маршалок Сенату Польщі, представники наукових інституцій, громадських організацій, міської та обласної влади.

«Я щиро вдячна місту Львову, його мешканцям, владі, інтелектуалам, друзям Яцека, всім, хто тут зібрався. Це гарне місце передає ідею, яку ціле життя ніс Яцек — люди мусять зустрітись і мусять говорити, з тої розмови, з тої зустрічі йдуть добрі речі, треба дружити, якщо ми не будемо дивитись на світ так, що він наш спільний, то той світ не виживе. Маю надію, що це буде символом не лише того, що було, тої дороги Яцека, його друзів, які тут присутні, що це місце буде жити в майбутнє, що тут будуть зустрічатись люди, спілкуватись, що це буде місце дружби», — сказала Данута Куронь, дружина Яцека Куроня.

«Я пізнав Яцека Куроня 45 років тому. Ті контакти були не лише формальні, бо Яцек Куронь був дуже теплою людиною, гостинною, відкритою, в якому завжди було видно якусь напруженість. Яцек Куронь часто був проти більшості, проти пропаганди, проти думок, що навколо маєм лише ворогів. Він говорив, що це не правда, що маємо також друзів, маємо народи, з якими нас єднають віки спільної історії. Коли ми про це говорили, я знав, що він в першу чергу говорить про українців, але також про литовців, білорусів. Яцек був голосом цілої опозиції, він формував огляд світу, огляд Європи, він був лідером опозиції, завжди старався зрозуміти інших. Він навіть намагався зрозуміти тих, котрі його прослуховували. Ми тут говоримо польською і українською і не потребуємо перекладу, не потребуємо, щоб хтось третій нам перекладав значення нашої історії, наших конфліктів, бо ми в стані самі це зрозуміти та зінтерпретувати, щоб бути разом, щоб думати про майбутнє. Щоб те майбутнє між Україною та Польщею будувати. Яцек Куронь був будівничим. Він навіть коли знав, що щось треба знищити, треба боротись, знищити тоталітарний устрій, то одразу знав і говорив, як будувати. Ще раз дякую за ту пам’ять, думаю, що це буде місце зустрічі поляків та українців, дякую за цей гарний сквер, який відповідає характерові Яцека — він гарний, не великий, не імперіальний, це гарна, нормальна площа в гарному Львові», — додав Богдан Борусєвич, Віце-маршалок Сенату Республіки Польща.

«Дозвольте подякувати за вшанування великого польського львів’янина, за вшанування політв’язня, діяча демократичної опозиції, міністра першого не комуністичного уряду в центрально-східній Європі. Я надзвичайно радий, що зможу через вікна мого кабінету споглядати на цей сквер, на якому зустрічатимуться львів’яни і їхні гості, і будуть дивитись на мудре обличчя патрона цієї площі», — зазначив Рафал Вольські, Генеральний Консул Республіки Польща у Львові.

Нагадаємо, Львівська міськрада присвоїла ім’я Яцека Куроня площі біля Генерального консульства Польщі. За відповідну ухвалу під час засідання сесії 22 березня 2018 року проголосували депутати ЛМР.

Яцек Куронь — польський політичний діяч, визначний учасник антикомуністичної опозиції, народився у Львові 3 березня 1934 року. Він був співавтором стратегії незалежної профспілки «Солідарність» і учасником «Круглого столу» 1989 року, що привів до виборів і зміни влади у Польщі. Куронь працював міністром праці та соціальної політики у 1989−1993 роках і обирався депутатом Сейму в 1989—2001 роках. Помер видатний львів’янин 17 червня 2004 року, похований у Варшаві на військовому цвинтарі Повонзки.

За інформацією Галицької районної адміністрації, на пл. Яцека Куроня проведено ремонтні роботи. Під час робіт було встановлено вуличні меблі (лавочки), облаштовано додаткову доріжку для зручностей матерів з візочками та маломобільних груп людей, засіяно траву і встановлено урни для сміття.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.