дивись.info

Москалькова не потрапить до Вишинського, доки Денісова не побачить Сенцова

Москалькова не потрапить до Вишинського, доки Денісова не побачить Сенцова

Тетяна Москалькова не зможе відвідати в українському СІЗО керівника «РІА Новини-Україна» Кирила Вишинського, підозрюваного в державній зраді, поки український уповноважений з прав людини Людмила Денісова не потрапить до режисера Олега Сенцова, який з 14 травня проводить протестне голодування.

Про це Денісова заявила в коментарі «Цензор.НЕТ».

«Москалькова не може поїхати до Вишинського, якщо я не потраплю до Сенцова», – сказала Деніисова.

За словами омбудсмена України, вона передала Москальковій список українських політв’язнів, що містяться у в’язницях РФ і окупованого Криму, а також план відвідувань, натомість з офісу російського омбудсмена передали список людей, яких має намір відвідати в Україні Тетяна Москалькова – серед них Вишинський.

«Російська сторона надала список тих в’язнів, яких хоче відвідати Москалькова. Він включає 34 прізвища. Але у половини не вказано громадянство, і не вказані місця утримання», – розповіла Денісова.

Також вона поділилася думкою про те, що рішення про недопуск українського омбудсмена до Олега Сенцова приймає не Москалькова, проте заявила, що зберігає надію на те, що домовленостей досягти вдасться.

Нагадаємо, 9 червня президент Петро Порошенко провів телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним щодо звільнення політв’язнів Кремля. Сторони домовилися, що найближчим часом уповноважені з прав людини обох країн відвідають ув’язнених громадян.

Зокрема український омбудсмен Людмила Денісова планувала відвідати Олега Сенцова, Станіслава Клиха, Миколу Карп’юка, Дмитра Штиблікова, Романа Сущенка, Олександра Кольченка та інших політв’язнів, в т.ч. і в анексованому Криму.

Перший візит Денісової мав відбутися 16 червня в Омськ, де вона мала відвідати Штиблікова. Однак візит Денисової не відбувся, Штиблікова відвідав в.о. консула-керівника Консульства України у Новосибірську.

Згодом Денісова заявила, що переговори про її візити до українських політв’язнів на території Російської Федерації зайшли у глухий кут, а щодо відвідування Сенцова їй сказали, «що не допустять зустрічі».

За її словами, візит до журналіста Романа Сущенка та політв’язня Миколи Карп’юка 14 червня також не відбувся – його перенесли на інші дні. 16 червня до Карп’юка Денісову теж не допустили.

Денісова заявила, що в РФ відбувається процес затягування відвідування громадян України, які тримаються на території Росії. Також вона підтвердила, що на 18 червня заплановано її зустріч з уповноваженою з прав людини РФ.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.