дивись.info

Васюник розповів, як новий закон про збереження пам’яток ЮНЕСКО вплине на містобудівну діяльність

Васюник розповів, як новий закон про збереження пам’яток ЮНЕСКО вплине на містобудівну діяльність

Сьогодні Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект №1553 про внесення змін до закону України “Про охорону культурної спадщини”, закон підтримали 232 обранці.

Закон подавали троє нардепів: Ігор Васюник, Микола Княжицький та Марія Матіос.

Співавтор закону, нардеп Ігор Васюник, розповів ІА Дивись.info про мету закону та механізм регулювання містобудівної діяльності. «Мета цього закону – збереження архітектурних пам’яток, архітектурних цінностей, які занесені до всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, – розповів нардеп. – А до них належать, наприклад, Резиденція митрополитів Буковини на базі Чернівецького університету, історичний ансамбль Львова, Києво-Печерська лавра, Софіївський собор, дерев’яні церкви України. Це пам’ятки, якими Україна пишається, на які приїжджає подивитися весь світ. За їхнє збереження Україна несе міжнародне зобов’язання з того часу, як вона вступила до ЮНЕСКО. Даний закон регулює абсолютно нову сферу управління цими пам’ятками, створюються органи управління, а також Кабінет міністрів створює наглядові ради з метою збереження, контролю і охоронної діяльності щодо цієї пам’ятки. Я врахував усі пропозиції Міністерства культури, народних депутатів, а також, найголовніше, я врахував рекомендації 37-ї сесії Міжнародної моніторингової місії комітету ЮНЕСКО».

Він додав, що закон змінить також містобудівну діяльність: «Тепер будь-яка діяльність, реконструкція чи надбудова над історичною пам’яткою буде прийматися через орган управління. Орган управління буде повідомляти про будь-які зміни комітет Міністерства культури як державного органу контролю за пам’ятками, а також повідомляє про усі зміни комітет ЮНЕСКО».

«Встановлюється вимога щодо проведення будь-яких робіт на об’єктах ЮНЕСКО та на його охоронній території», – зазначив Микола Княжицький, – пише ЗІК. Він також наголосив, що розміщення реклами на об’єктах Всесвітньої спадщини заборонене. Розміщення ж реклами в буферних зонах об’єктів Всесвітньої спадщини здійснюється на підставі дозволу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони культурної спадщини.

Микола Княжицький також зауважив, що ворогами цього законопроекту є «забудовники, які не поважають закон, або різноманітні організації, які завжди «годувалися» грантами нібито захищаючи культурну спадщину і продаючи свою точку зору цим забудовникам».

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.