дивись.info

Канада легалізувала марихуану

Канада легалізувала марихуану

Канадський парламент проголосував за законопроект про легалізацію немедичної марихуани в усій країні.

Документ регулює, як можна вирощувати марихуану, розповсюджувати і продавати. Його підтримали 52 депутати, 29 висловилися проти, передає BBC.

Найімовірніше, цього тижня закон отримає королівську санкцію, і лише після того уряд вирішить, коли саме він набуде чинності. Та, найімовірніше, легально купувати і вживати марихуану канадці зможуть уже у вересні.

Канада стала другою країною світу, де немедичне вживання цієї речовини дозволили по всій країні. Першою був Уругвай – там марихуану легалізували у грудні 2013 року. Рекреаційний вжиток марихуани також дозволений у кількох штатах США, але не у всій країні. У багатьох країнах світу також дозволене вживання медичної марихуани.

Зберігання марихуани було незаконним в Канаді з 1923 року, але її медичне використання дозволили у 2001.

Прем’єр-міністр Джастін Трюдо написав у своєму Twitter, що до сьогодні «нашим дітям було надто легко дістати марихуану, а злочинцям – вигоду від цього».

За деякими даними, у 2015 році, коли вона була ще нелегальною, канадці витрачали на марихуану 4,5 млрд доларів на рік – майже стільки ж, скільки вони витрачали на вино.

Закон втілює передвиборчу обіцянку Джастіна Трюдо.

Раніше прем’єр заявляв, що столітні закони країни із криміналізації марихуани були неефективними – враховуючи, що, за статистикою, канадці – одні з найбільших споживачів каннабісу у світі.

Опитування підтверджували, що більшість громадян країни підтримували легалізацію марихуани.

Крім того, крок канадського уряду збігається із загальносвітовим трендом щодо відходу від кримінальної заборони каннабісу.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.