дивись.info

Понад 200 львівських родин мають повернути державі використану субсидію

Понад 200 львівських родин мають повернути державі використану субсидію
Фото: ілюстративне

Міністерство соціальної політики провело перевірку отримувачів субсидій у Львові, за результатами якої 219 родин повинні повернути субсидії на суму майже 1,5 млн гривень.

Про це у коментарі Tvoemisto.tvповідомила заступниця начальника управління соціального захисту ЛМР Леся Дронь.

«За результатами перевірки було виявлено, що 219 родин у Львові отримали дохід, який впливає на субсидії, але не повідомили про це. Зокрема, 195 родин отримали доходи після продажу житла, а у одному випадку – після продажу землі. Ще в 13 випадках отримувачі субсидій здійснили покупку на суму, яка перевищує 50 тис. гривень», – зазначила Леся Дронь.

Ці родини тепер повинні повернути державі субсидій на суму майже 1,5 млн грн. Здебільшого мешканці роблять це добровільно. За словами Лесі Дронь, станом на сьогодні повернули вже понад 1 млн 150 тис. гривень. Повернення відбувається з особистих рахунків, куди нараховується субсидія. Якщо після стягнення необхідної суми з’являється заборгованість, то мешканці повинні покрити її з власної кишені.

«Суми повернення бувають різні. Зараз, якщо у мешканця є борг за оплату житлово-комунальних послуг, він не може претендувати на отримання субсидій. Тому, щоб знову отримати субсидію, боржнику потрібно підписати договір на реструктуризацію боргу», – додала Леся Дронь.

Якщо ж отримувач субсидії категорично не погоджується на повернення, тоді органи соцзахисту можуть стягнути ці кошти через суд. Хоча досі таких випадків не було, каже Леся Дронь.

Нагадаємо, з наступного опалювального сезону без субсидії залишаться ті, хто приховує статки, має великі будинки чи квартири або займається тіньовою зайнятістю.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.