На Львівщині активізувались отруйні змії: є постраждалі

b_400_0_16777215_00_images_1_23_main

21 червня до реанімації Сколівської лікарні Львівської області надійшли четверо пацієнтів: три жінки та п'ятнадцятирічна дівчинка. Усіх вкусила карпатська гадюка – це єдина отруйна змія в цьому районі.

Про це повідомляє Главком.

«Деякі пацієнти потрапили без ознак загальної інтоксикації. Дві інші жінки мали явища інтоксикації, виражену нудоту, блювоту, пронос. Але стан їх стабілізувався», – розповіла в.о. заввіділення реанімації Сколівської районної лікарні Наталія Козак.

Лікуватимуться пацієнтки, щонайменше, ще тиждень. У Сколівській районній лікарні є спеціальна протиотрута. Втім, її вводять надзвичайних випадках. Здебільшого достатнього протинабрякової терапії та курсу антибіотиків.

«Тоді вже постає питання вибору, чим лікувати. І тоді, як правило, йде симптоматичне лікування. Ну, але то все індивідуально, в залежності від стану пацієнта, в залежності від призначень лікаря», - зазначила заступниця головного лікаря Окасна Яремко.

Активізуються гадюки у спеку та коли повітря вологе. Можуть вилізти назовні й перед літньою грозою, щоби підживитися заздалегідь. Злякати гадюку, яка готується напасти, може шум.

Якщо змія все ж вкусила, у жодному випадку не можна перев'язувати кінцівку джгутом або ж висмоктувати отруту – через мікротріщинки в роті отрута може потрапити до крові чи шлунку. Бажано, якнайменше рухатися, пити багато води і негайно звернутися до лікаря. Обов'язково ж знерухомити тіло й якомога швидше звернутися до лікарів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: