дивись.info

У Львові презентують першу в Україні книгу про оборону Луганського аеропорту

У Львові презентують першу в Україні книгу про оборону Луганського аеропорту

У Львові відбудеться презентація документальної хроніки «У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту».

Про це повідомили в БФ «Народна підтримка воїнів АТО».

«Створена на громадських засадах книга є результатом першої в Україні спроби зібрати та проаналізувати свідчення безпосередніх учасників однієї з найгероїчніших і найтрагічніших операцій початку російсько-української війни, що досі незаслужено залишається поза увагою українського суспільства», – йдеться у повідомленні.

У документальній хроніці описуються не тільки події, пов’язані з обороною міжнародного аеропорту «Луганськ» та прилеглих населених пунктів (квітень-початок вересня 2014 року), але й події, що передували окупації Луганська (зима-весна 2013-2014 років).

«Наша команда протягом 2016-2018 років записала спогади близько 140 учасників та очевидців тих подій – військових, волонтерів, місцевих мешканців, працівників міліції та аеропорту, медиків. Ми зібрали сотні унікальних фотографій, а також на основі свідчень військових підготували картосхеми, що ілюструють основні операції. Книга містить коментарі військових дослідників, офіцерів та експертів, а також перелік загиблих бійців із різних підрозділів. На презентації будуть присутні автори-упорядники та учасники описуваних подій. Запрошуємо усіх, кому небайдужа тема героїчної оборони ЛАП», – зазначає координатор проекту, керівник благодійного фонду «Народна підтримка воїнів АТО» Сергій Глотов.

Презентація відбудеться після урочистої ходи військовослужбовців 80-ої окремої десантно-штурмової бригади з нагоди повернення із зони бойових дій, яка розпочнеться о 10.00 у місці розташування бригади та закінчиться на пл. Ринок урочистою церемонією. Бійці 1-го та 3-го батальйонів 80-ої бригади брали участь в обороні Луганського аеропорту.

Презентація відбудеться 30 червня, о 13.30, у Міський Палац культури ім. Гната Хоткевича (вул. Кушевича, 1).

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.