дивись.info

На Львівщині вперше презентували книгу про оборону Луганського аеропорту

На Львівщині вперше презентували книгу про оборону Луганського аеропорту
фото: ЛОДА

Сьогодні, 30 червня, у Міському палаці культури імені Гната Хоткевича відбулась презентація книги спогадів учасників та очевидців оборони Луганського аеропорту,   прес-служба ЛОДА.

Участь у презентації взяли учасники та очевидці подій, сім’ї загиблих, військові, волонтери, медики, представники влади.

«Це дуже символічно, що сьогодні, 30 червня, повернулась наша легендарна 80-та десантно-штурмова бригада, бо саме 30 червня 1941 року у Львові коли панувала Друга світова війна, на площі Ринок Ярослав Стецько з балкону проголосив відновлення української держави. За сто років було чимало змагань, і нехай хтось скаже що Січові стрільці,  УПА, Євген Коновалець не герої, безперечно – це героїчна, але трагічна сторінка історії. Однак у жодних цих змаганнях ми не вибороли державу. Наше покоління усім показало, ми сьогодні не лише втримали, а укріпили українську державу. Ми отримали летальну зброю від світу, бо продемонстрували, що можемо захищати самі рідну землю. За це з Львівщини поклали життя 288 хлопців. Гордімося нашою історією, у наших силах довершити ту справу, яку розпочали. Кінцево це буде тоді, коли східний кордон України буде східним кордоном НАТО, східним кордоном ЄС. Повірте, так само, як ми сьогодні зустрічаємо військових так само у Донецьку і Луганську проходитимуть наші війська і перемога буде в Україні » – зазначив Олег Синютка.

Документальна хроніка «У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту» створена на громадських засадах. У книзі описуються не лише події, пов’язані з обороною міжнародного аеропорту «Луганськ» та прилеглих населених пунктів (квітень-початок вересня 2014 року), але й події, що передували окупації Луганська (зима-весна 2013−2014 років).

Зазначимо, книга видана за кошти, які жертвували небайдужі люди та громади з усіх куточків світу.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.