В Україні розроблять програму дій з антибулінгу в сфері освіти

мон
фото: прес-служба Міністерства освіти та науки України

МОН разом з Мінсоцполітики, Мінкультом та Мінмолодьспорту створять план дій з протидії булінгу в навчальних закладах, інформує сайт міністерства.

МОН разом з Мінсоцполітики, Мінкультом та Мінмолодьспорту створять план дій з протидії булінгу в навчальних закладах, інформує сайт міністерства.

Про це йшлося сьогодні, 27 червня, у МОН під час першої робочої зустрічі зацікавлених сторін з розроблення Національної програми із антибулінгу в закладах освіти.

«Ми маємо багато напрацьованого методичного матеріалу, різноманітних розробок з антибулінгу, але тепер потрібно об’єднати  зусилля кожного для того, щоб усе це належно застосовувати. Нашою метою є реально протидіяти такому явищу ще на початковому етапі в освітній сфері», - наголосила генеральний директор директорату інклюзивної та позашкільної освіти МОН Лариса Самсонова.

Вона також додала, що завданням профільних міністерств та громадських організацій буде проводити відповідні тренінги для вчителів зі створення комфортного освітнього середовища.

А навчити дітей толерантності, виявляти ознаки насильницької поведінки, повідомляти про це планується через підручники, лекції тощо.

З протидії булінгу у Швеції, приміром, є уповноважений працівник Міністерства освіти, що контролює виконання програм із антибулінгу, а також відстежує те, як керівництво навчального закладу реагує на будь-які вияви дискримінації.

«Запобігання булінгу – це передусім державна політика. Ми маємо донести до кожного вчителя усі наші напрацювання, а також підтримувати його, адже ми розуміємо наскільки це складне питання», - підкреслила Лариса Самсонова.

Варто зазначити, що МОН вже напрацювало велику кількість методичного матеріалу та провело різноманітні заходи, присвячені антибулінгу. Наприклад, наприкінці березня було організовано зустріч відомого австралійського мотиваційного оратора Ніка Вуйчича із вчителями та учнями загальноосвітніх українських шкіл.

Окрім цього, він пообіцяв поділитися з МОН матеріалами щодо роботи з булінгом у школах, які в нього вже напрацьовані.

Інші ж міністерства мають теж певні напрацювання та пропозиції. Приміром, Мінсоц працює над розробленням концепції з протидії булінгу, а представники Мінкульту запропонували поширювати матеріали з антибулінгу у бібліотеках, що підпорядковані відомству, а також використовувати їх як комунікаційний майданчик.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: