дивись.info

СБУ підтримує законопроект, який дозволяє блокувати сайти без рішення суду

СБУ підтримує законопроект, який дозволяє блокувати сайти без рішення суду

Служба безпеки України заявила про підтримку законопроекту «Щодо протидії загрозам національній безпеці…», який пропонує дозволити силовикам блокувати будь-який веб-сайт без рішення суду.

Про це йдеться у прес-службі СБУ.

«СБ України вважає, що внесення змін у чинне законодавство в частині забезпечення інформаційної безпеки та кібербезпеки забезпечить впровадження правового механізму блокування інформаційного ресурсу (сервісу) на підставі рішення слідчого судді та суду у кримінальному провадженні», — заявили у Службі безпеки.

Зазначимо, що законопроект № 6688 «Щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері» вже вдруге в терміновому порядку намагалися внести до розгляду в сесійній залі парламенту.

Депутати вносять його на розгляд за рік після масштабних кібератак в Україні, пояснюючи необхідністю інформаційного захисту держави.

Чи не єдиний момент, який пов’язує зміст документу із попередніми кібератаками — законодавче визначення їх як форми технологічного тероризму.

Однак основна увага в законопреокті приділяється впровадженню принципово нової процедури — обов’язковому блокуванню українськими провайдерами доступу до будь-якого ресурсу в мережі, який лише підозрюється в порушенні законодавства — без рішення суду.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.