дивись.info

У Львові розростається сміттєзвалище за два кілометри від злітної смуги аеропорту (фото)

У Львові розростається сміттєзвалище за два кілометри від злітної смуги аеропорту (фото)

Близько півтори тисячі тонн сміття сьогодні знаходиться на території перевантажувальної станції ТОВ «АВЕ Львів» на вулиці Північній, 1. Відходи тут вже тривалий час – вони гниють, поростають рослинністю і приваблюють зграї гризунів та птахів, що становить неабияку небезпеку, адже до злітної смуги аеропорту «Львів» по прямій – 2,3 кілометра.

У вівторок, на прес-конференції, директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства ЛОДА Назарій Романчук заявив, що компанія «АВЕ Львів» має прибрати сміття з перевантажувальної станції на вул. Північній до кінця липня.

«Якщо будь-який перевізник не буде справлятись з тими зобов’язаннями, які він має щодо прибирання Львова, ми будемо вживати жорсткі заходи. Коли «АВЕ Львів» зробив перенакопичення на вул. Північній, ми поділили ринок і забрали у компанії частину ЛКП, які вона обслуговує, щоб вона мала можливість вивозити сміття, яке накопичується. В червні перевізник вивіз 1,8 тис. тонн сміття, залишається ще приблизно 1,4 тис. тон. Там є новий керівник, сподіваюся, що він справиться, і на Північній буде тільки перевантаження сміття в межах добової норми», – заявив Назарій Романчук.

Літаки злітають просто над звалищем. Фото: Дивись.info

Нагадаємо, що подібна ситуація складається не вперше. У липні минулого року на вулиці Північній, 1 теж були гори сміття і прибрати їх змогли тільки у вересні.

Поміж іншим, це сміття не стільки небезпечне для навколишнього середовища, скільки, власне, своєю близькістю до аеропорту. Адже, згідно із п.9 ст.69 Повітряного кодексу: «На відстані до 15 кілометрів від меж аеродрому забороняється відкрите складування харчових відходів, розміщення звалищ, спорудження або розбудова споруд, які сприяють масовому скупченню птахів і можуть створювати загрозу для повітряного руху».

А також це питання регулюється додатком 14-им міжнародних стандартів і рекомендацій практики Міжнародної організації цивільної авіації (ІСАО). Тобто відстань у 2,3 кілометра аж ніяк не вкладається у визначені норми і становить реальну загрозу.

Наприклад, у штаті Аляска загинули 24 людини, коли реактивний літак потрапив в аварію внаслідок попадання в двигун гусей. І хоча подібні інциденти трапляються нечасто, такі зіткнення завдають серйозної шкоди, близько 8500 мільйонів щорічно. Згідно зі статистичними даними, з 1988 по 2006 рік внаслідок зіткнень літаків із птахами в усьому світі було пошкоджено 163 літаки й загинули 194 людини. Найчастіше зіткнення літаків із птахами відбуваються під час зльоту та посадки.

Не варто вважати, що подібні інциденти рідкість і небезпека потрапляння птахів у двигуни літака – примарна. Адже нещодавня ситуація із затримкою рейсу авіакомпанії  «Ернест» сталася якраз через потрапляння птаха у двигун літака.

Про це ІА Дивись.info повідомила менеджер із зв’язків з громадськістю ДП «МА «Львів» імені Данила Галицького» Ольгою Ковалик. Вона запевнила, що вини аеропорту щодо затримки авіарейсів немає, тобто аеропорт готовий прийняти всі рейси, згідно з розкладом і, відповідно, відправити теж.

«До прикладу, нам надіслали повідомлення, що рейс спізнюється або скасовується з технічної причини. Технічною причиною може бути поломка чи несправність повітряного судна. А також може бути така ситуація, яка трапилася із авіакомпанією «Ернест», коли потрапив птах у двигун. Відповідно, потрібен був час. Зокрема затримка одного із рейсів «Ернеста» була у вівторок. Літак повинен був вилетіти зранку, але вилетів після обіду через те, що у двигун потрапила пташка», – пояснила Ольга Ковалик.  На запитання, де це сталося, вона відповіла, що «трапилося це вже на території України». Однак не уточнила, де саме.

Так чи інакше, як бачимо із фото та нормативних документів, перенакопичення сміття просто за злітно-посадковим маршрутом літаків у львівському аеропорті – серйозна проблема й суттєве порушення авіаційних норм безпеки.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.