дивись.info

Сьогодні Всесвітній день боротьби з алергією

Сьогодні Всесвітній день боротьби з алергією

8 липня у багатьох країнах відзначають Всесвітній день боротьби з алергією, що був заснований у 2005 році за рішенням Всесвітньої організації алергії та Всесвітньої організації імунопатології.

Заходи мають на меті привернення уваги до проблеми алергії в сучасному світі, необхідності пошуку нових шляхів профілактики та лікування алергічних захворювань.Статистика свідчить, що у світі понад 40% населення мають прояви алергії, кожні 10 років кількість хворих на алергію подвоюється. Припускають, що якщо темпи поширення цієї групи хвороб залишатимуться такими, то незабаром понад половина населення Землі стануть алергіками. Нерідко люди схильні вважати алергію несерйозним захворюванням або ж пов’язують її симптоми з іншими хворобами. Лікарі наголошують, що подібна непоінформованість може призвести до важких ускладнень.Алергія – це гостра нетипова реакція імунної системи на різноманітні речовини. Такими речовинами (алергенами) можуть бути пилок рослин (амброзія, кульбаба, береза​​, пух тополі тощо), шерсть тварин, побутова хімія та косметика; харчові продукти (яйця, молоко, злаки, кунжут, горіхи, мед), лікарські препарати, речовини, що виділяються при укусах комах.

Алергічна реакція може проявляється у вигляді алергічного риніту, сльозотечі (кон’юнктивіту), бронхіальної астми, шкірних реакцій, кропив’янки (свербіж, висипка), набряку Квінке, анафілактичного шоку.Найчастіше алергія розвиваються у людей віком 20–35 років. Перші прояви алергії значно рідше зустрічаються у зрілому віці, у людей понад 45 років. Однаково часто хворіють і жінки, і чоловіки. Доведена спадкова схильність до алергічних реакцій. Якщо алергічні прояви має один із батьків, у дитини алергія буде з ймовірністю 30%. Якщо ця проблема спостерігається у обох батьків, дитина матиме алергію в 60% випадків.Алергія не лише значно знижує якість життя, але й може виявитися смертельно небезпечною. Найбільш потужним і загрозливим проявом алергічної реакції є виникнення анафілактичного шоку, що потребує негайної допомоги лікаря та проведення інтенсивної терапії.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.