дивись.info

Поляки применшують кількість загиблих українців, – В’ятрович

Поляки применшують кількість загиблих українців, – В’ятрович

Цифри, які нав’язують польські політики, – абсолютно необгрунтовані жодними історичними чи демографічними дослідженнями.

Про це заявив голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович в інтерв’ю «Укрінформу».

На думку Володимира В’ятровича, імовірно, достовірнішими є дані тих істориків, які говорять, що в період польсько-українського конфлікту було вбито близько 16 тисяч українців і близько 30-40 тисяч поляків.

«Так, поляків справді загинуло більше, адже основним ареалом конфлікту були території, населені здебільшого українцями. Тобто це території, де українці виразно домінували, через те і втрати польського населення були значніші. А цифра 100 тисяч загиблих, яку нав’язують польські політики, – абсолютно необгрунтована жодними історичними чи демографічними дослідженнями, – каже В’ятрович, – Вона, на мою думку як історика, що займається цією тематикою, є суттєво перебільшеною».

«Ще більш дивну цифру в 5 тисяч вбитих українців озвучив президент Польщі Дуда. Перевищення власних втрат, суттєве заниження українських — це політичні маніпуляції, які навряд чи сприяють порозумінню в сьогоденні», – зазначив голова Українського інституту національної пам’яті.

Також він додав, що повертаючись до реальних втрат з обох сторін у цьому конфлікті, треба розуміти, що їх підрахунок – це робота, яка ще тільки має бути здійснена.

Читайте також: Про що говорили Порошенко в Польщі, а Дуда в Україні

«Завдяки відкритості архівів в Україні ми починаємо глибше розуміти цю тему. І через це говорити про завершення дискусії, про кількість українських чи польських втрат занадто рано. Тим більше абсолютно недоречно і навіть шкідливо фіксувати в законодавчих актах якісь конкретні цифри. Це, на жаль, має місце з польського боку, і не лише в заявах президента, а й у рішеннях парламенту», – аргументував історик.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.