Табір на Київщині, де отруїлися діти, закривають

lager-slavutich

Київська обласна адміністрація достроково закриває зміну у ТОВ «Дитячий оздоровчий заклад санаторного типу «Славутич», де 2 липня зареєстрували харчове отруєння 12 дітей.

Про це повідомив голова КОДА Олександр Горган, передає УП.

«Сьогодні відбулося засідання комісії з надзвичайних ситуацій, де заслуховували інформацію щодо табору. За її результатами ми прийняли рішення достроково закрити зміну, бо там виявлено низку системних посадових порушень і зловживань», - сказав він.

За словами Горгана, зміна закривається від 11 липня.

«11 липня усі діти мають роз'їхатися. Зміна закривається», - сказав він.

Керівник ОДА додав, що заклад зможе прийняти нову зміну дітей тільки після того, пройде повторну перевірку.

«Ми зміну закриваємо. І не даємо заїзд до того, часу, поки не буде проведено повторне лабораторне дослідження і не будуть отримані результати, які дозволять визнати заклад придатним для прийому дітей», - сказав він.

Серед порушень, які озвучували на комісії, Горган назвав те, що в харчоблоці табору виявили бактерії групи кишкової палички, патогенний стафілокок та патогенну флору.

«Це було знайдене на посуді, на кранах, на раковинах. Ми маємо всі підстави вважати, що наявність цієї флори спричинила масове отруєння», - сказав Горган.

Крім того, за його словами, до хворих дітей не пускали медиків.

«1 числа діти були отруєні і 3 числа – через від доби – по-перше, дітей певну частину часу взагалі не лікували, на них просто не звертали уваги, і дитинка, яка зараз дуже хвора, вона була у хворобливо-сонливому стані, вона весь час втрачала вагу і скочувалась до важкого стану. Потім цих дітей невірно лікували – убили навіть їх природну флору, а не тільки патогенну, що ще може мати дуже складні наслідки у майбутньому», - сказав Горган.

«Потім був момент, коли мати телефонувала уже всім, кому могла, і навіть викликала екстрену медичну допомогу, а екстрена меддопомога відмовила в приїзді. Тільки через те, що зателефонував головлікарю заступник прокурора району, то прислали карету екстреної допомоги, і її 2 липня не допустили на територію закладу і дітей не показали», - додав голова КОДА.

Також, він підкреслив, що людина, яка «не пускала перевіряючи, не надавала допомогу», вона суміщає дві посади.

«Він начальник медчастини цього табору і він же сам заступник головного лікаря і відповідає за екстрену меддопомогу у районі», - підсумував Горган.

3 липня повідомлялося про підозру на отруєння 12 дітей у приватному таборі ТОВ «Дитячий оздоровчий заклад санаторного типу «Славутич» на Київщині, одна дівчинка була в комі.

За даними Держпродспоживслужби, у госпіталізованої у важкому стані дівчинки попередній діагноз «енцефаліт».

Водночас, згідно з повідомленням МОЗ, дівчинка госпіталізована у тяжкому стані «через наявність супутнього захворювання».

Прокуратура Київської області розпочала кримінальне провадження через отруєння 12 дітей у дитячому таборі.

За даними Держпродспоживчслужби, отруєння дітей могло відбутися у результаті вживання йогурту у день закінчення його терміну придатності.

8-річна дівчинка, яку госпіталізували з отруєнням, восьму добу перебуває у комі, стан її стабільно важкий.

Згодом Держпродспоживчслужба повідомила, що у харчоблоку табору виявили бактерії групи кишкової палички, патогенний стафілокок та патогенну флору.

ТОВ «Дитячий оздоровчий заклад санаторного типу «Славутич» належить благодійному фонду «Дорога майбутнього», заснованому коханкою екс-президента Віктора Януковича Любов’ю Полєжай.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: