дивись.info

У Дрогобичі планують відновити розкопки на території колишньої катівні НКВС

У Дрогобичі планують відновити розкопки на території колишньої катівні НКВС

У понеділок, 9 липня, у Дрогобицькій міській раді відбулося засідання організаційного комітету зі вшанування пам’яті віднайдених останків жертв НКВС, яке заплановане на суботу, 14 липня, на території музею «Тюрма на Стрийській». Повідомили у Дрогобицькій міській раді.

Відтак в ході засідання організаційного комітету заступник міського голови Дрогобича Василь Качмар ініціював продовження дослідження території колишньої катівні НКВС на вулиці Стрийській, 3. Як наголосив посадовець, віднайдення та поховання за християнським обрядом останків, які залишилися на території теперішнього корпусу ДДПУ ім. І. Франка — не лише спільна позиція теперішнього керівництва міста, а й святий обов’язок усіх осіб, які, перебуваючи на тій чи іншій посаді, можуть долучитися до цієї справи.

Про те, що у підвальному приміщенні перебувають рештки закатованих людей підтвердив й присутній на нараді Мирон Бучацький — голова товариства «Меморіал». Як зазначив пан Мирон, у підвальному приміщенні будівлі, знаходиться криниця, яка відповідно до креслення має розміри 1,20м * 1,20м та глибиною близько 32м. За попередніми підрахунками туди могли скинути близько півтори тисячі вбитих та скалічених людей. Також пан Мирон поділився спогадами про попередні спроби розкопок тієї криниці та факт, що на глибині 8 метрів було віднайдено людські рештки. Проте через різні обставини криницю так і не вдалося розкопати.

Окрім цього, на засіданні було озвучено інформацію представниками відділу культури та мистецтв ДМР, що на території саду, яка межує з мурами подвір’я колишньої катівні, також є захоронення, які варто було б дослідити.

Присутній історик, керівник державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» Богдан Лазорак інформував присутніх про процедуру процес проведення розкопок та організації, які мають необхідне обладнання для сканування території, а відтак і проведення цих робіт.

Заслухавши всі пропозиції, Василь Качмар доручив відповідним структурним підрозділам підготувати звернення до Міністерства освіти і науки України з проханням передати частину підвального приміщення будівлі на вул. Стрийській, 3 для музею «Тюрма на Стрийській», звернення до депутатського корпусу щодо передбачення фінансування для проведення розкопок та звернення до церковних інституцій з проханням призупинити проведення будівельних робіт на території саду до моменту його обстеження. На завершення засідання організаційного комітету Василь Качмар запропонував створити робочу групу, яка займатиметься процесом відновлення розкопок на території колишньої катівні НКВС.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.