дивись.info

В Україні створили робочу групу для інтеграції ромів

В Україні створили робочу групу для інтеграції ромів
Фото: ілюстративне. Джерело: 24 Канал

Правоохоронці створили робочу групу з питання інтеграції ромської національної меншини в українське суспільство.

Про це інформує 10 липня департамент комунікації МВС.

До робочої групи увійшли представники МВС, Нацполіції, Державної міграційної служби, Національної академії внутрішніх справ, Офісу Ради Європи в Україні, Міністерства соціальної політики, Міністерства юстиції, Міністерства культури, СБУ, КМДА, ромських громадських організацій.

За словами заступника міністра внутрішніх справ Тетяни Ковальчук, «необхідно врегулювати прогалини в українському законодавстві та розробити відповідні алгоритми взаємодії для того, аби всі почувалися безпечно та мали рівний доступ до соціальних та адміністративних послуг».

«Ми маємо перейти від декларативних намірів до практичних дій», наголосила Ковальчук.

Спеціаліст проекту Ради Європи з питань ромів Зола Кондур зазначила, що офіс РЄ в Україні наразі запускає проект щодо національних меншин.

«В ньому наявний ромський компонент. Він передбачає міжінституціональну співпрацю задля вирішення всіх проблемних питань, зокрема документування ромів та забезпечення безпеки в місцях компактного та стихійного проживання ромської національної меншини», – сказала Кондур.

В ніч на 24 червня стався напад на табір ромів на околиці Львова: внаслідок нього одна особа загинула, четверо отримали травми.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.