дивись.info

В Україну через 18 років повернувся рідкісний чорний лелека

В Україну через 18 років повернувся рідкісний чорний лелека

В Україні сфотографували чорного лелеку, який повернувся додому через 18 років.

В Шацькому національному парку самицю чорного лелеки виявили за допомогою фотопастки, яку науковці встановлюють у гнізда лелек, аби вивчати та відстежувати їх пересування, повідомляє BBC News Україна.

Птах занесений до Червоної книги України. Для відстеження шляху міграції самиця була помічена двома кільцями. Металевим, яке птах носить все життя і пластиковим, на якому великими літерами вказаний спеціальний код. Його дає міжнародна організація EURING, що координує кільцювання.

Вчені-орнітологи дізнались, що вік лелеки складає 18 років. Зазвичай представники цього виду живуть до 10 років, але ця пташка прожила на 8 років більше, має хороше здоров’я та ще й привела на світ двох пташенят.

Орнітолог Андрій Бокотей, завідувач відділу Державного природничого музею НАН заявив: «цей птах народився в Україні, адже для лелек характерне таке явище як філопатрія – тобто вони повертаються туди ж, де народилися, і продовжують там гніздитися».

«У лелек висока смертність, і це унікальне явище, що їй стільки років, і вона й далі живе, як нормальний, міцний, у повному розквіті сил птах. Хто сподівався, що вона ще двох пташенят вигодувала. Двох здорових пташенят ми закільцювали і будемо слідкувати за ними далі, можливо, й вони колись потраплять на очі науковцям», – каже пан Бокотей.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.